Blog > Komentarze do wpisu
(S)he –wolf

Od wydania tego singla minęło już sporo czasu. Ale powrót Shakiry wzbudził mnóstwo emocji. Najpierw na YT pojawiły się jedynie fragmenty teledysku do utworu, ale już pod nimi zamieszczano komentarze, że Shakira jest wulgarna, a wcześniej nie była, że nie wiadomo o co jej chodzi, że porusza się dziwnie. Na samym teledysku zaś przedstawiona jest Shakira, która wykonuje jakąś wersję tańca brzucha lub tańczy... w klatce.

Jakie macie skojarzenia z tańcem w klatce?^^

Opinia publiczna lubi się zmieniać, więc kiedy w sieci pojawił się teledysk w całości, do szturmu ruszyli zagorzali fani kolumbijskiego towaru eksportowego*, którzy zaczęli się zachwycać nią, wokalem no i tańcem oczywiście.

I co ma z tym wspólnego Andrew Foster? Zacznijmy od początku. Pojawienie się bosko się gnącej i mnącej Shakiry wywołało znacznie szersze reakcje internautów niż tylko zamieszczanie komentarzy i generowanie kolejnych odsłon filmiku (oraz pewnie liczby nielegalnych ściągnięć utworu z sieci, ale o tym cicho sza!). Jak zwykle w takich wypadkach bywa, pojawiły się również parodie Shakiry, parodie tego utworu, wersje drag queens i znaczące ingerencje w tekst piosenki, czasem nawet z zachowaną rytmiką tekstu. Na szczególną uwagę zasługuje w tym kontekście właśnie film Fostera, który to zdecydował się nakręcić replikę utworu Shakiry jak najdokładniej imitując jej ruchy, ubiór no i klatkę oczywiście. Obecnie film ma ponad milion odsłon i zanosi się na to, że ta liczba będzie wzrastać. W internecie można również znaleźć angielskojęzyczny materiał na temat fenomenu tego remake’u, który zamieszczam na końcu tekstu.

I co sądzicie o Fosterze? Moim zdaniem trzeba być specyficznym mężczyzną, by podchodzić z entuzjazmem do tego rodzaju choreografii i by mieć dość samozaparcia by znaleźć sobie ubrania odpowiadające temu, co Shakira miała na sobie w tym utworze. Dodatkowo, trzeba przyznać, że Foster ma niezłą modalność ruchową. Zyskał popularność, życzę by dobrze ją wykorzystał.

 

*Shakiry

He wolf

Foster komentujący swój sukces

piątek, 15 stycznia 2010, wildfemale

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: