RSS
wtorek, 05 lutego 2019
Zalety chorowania na nowotwór

Wiedziałam, że jakieś są i w końcu znalazłam. Przede wszystkim, kiedy jesteśmy chorzy, wychodzi z nas prawdziwa natura. Okazuje się, że moja natura ma twarz starej, złośliwej raszpli.

Zaleta pierwsza polega na możliwości wytaczania argumentu "mam nowotwór" przy praktycznie każdej sytuacji. Właśnie przed chwilą straumatyzowałam pasażerkę tramwaju, która kazała mi ustąpić miejsca starszej pani. Nie wiedzieć czemu pasażerka sama nie ustąpiła. Śmiała szarpać mnie za ramię, mówić do mnie per "pan" i pouczać mnie. Poinformowałam ją stanowczo że nie jestem panem (nie paniusiu, to nie jest "wszystko jedno"), jadę z bagażem oraz mam raka. Na zakończenie spytałam czy na pewno chce być na moim miejscu. "Ja nie zaczepiam" usłyszałam.

Zaleta druga polega na automatycznym zwiększeniu asertywności. Notorycznie drę ryja na osoby wpychające się przede mnie w kolejkę, a wcześniej milczałam. Prawdę powiedziawszy, uważam, że powinnam być na początku wszystkich kolejek. W przeciwnym wypadku mogę przecież nie zdążyć, prawda?

Zaleta trzecia polega na absolutnym wyzbyciu się kompleksów, czy zahamowań. Wczoraj na przykład poszłam sama nocą na saunę. Co mi się tam może niby najgorszego stać. Umrę? Kompletnie i natychmiastowo wyleczyłam się ze wstydu dotyczącego własnego ciała i rozebrałam się mimo jakichś 10 kg nadwagi. Chrzanię co o tym myślicie, lepiej bądźcie mili, bo mam nowotwór. Nie chcielibyście przecież żyć ze świadomością, że w ostatnich chwilach byliście dla mnie nieuprzejmi.

Zaleta czwarta polega na tym, że ze słownika zupełnie niknie słowo "muszę", "powinnam" czy "szkoda by było gdyby". U mnie w domu mówiło się "szkoda to jest umrzeć". I to absolutnie prawda. Żywiłam się zdrowo, więc teraz jem same pyszne i wielonasycone pokarmy. Ci, którzy mówią, że zdrowa dieta wydłuża życie najwyraźniej nigdy nie rozmawiali ze mną. Zupełnie nie przejmuję się tym, że z czymś nie zdążę, czegoś nie zapłacę na czas. To lepiej wy zdążcie mnie ukarać.

Zaleta piąta: ogromne oszczędności finansowe. Nie potrzebuję już kupować ubrań na lato czy żmudnie przeglądać ofert wakacyjnych wycieczek. Przecież i tak już na żadną nie pojadę.

Mam dość silne przekonanie, że w piekle będę się czuła jak u siebie w domu. W niebo i tak nigdy nie wierzyłam.

Tagi: refleksje
13:43, wildfemale
Link Komentarze (4) »
czwartek, 31 stycznia 2019
umieram

Śmierć jest zjawiskiem zdysocjowanym. Przynajmniej jeden lekarz orzekający o śmierci pnia mózgu powinien być anestezjologiem. Wszyscy umieramy z każdym dniem. Są dwie rzeczy pewne na świecie: podatki i śmierć, choć co do tego drugiego niektórzy nie są pewni. Wszyscy umrzemy, myk polega na tym, że nie wiemy kiedy.

Tak i ja umieram. Kilka dni temu stałam się jakby bardziej śmiertelna niż inni. Zrobiłam sobie przerwę w pracy i wyskoczyłam na rutynowe badanie. W ciemni gabinetu radiologa widziałam jak rzeczona radiolog zmienia kolor, staje się coraz bardziej małomówna i sprawdza coraz to kolejne rzeczy. Weszłam młoda, butna, a przede wszystkim zdrowa, a wyszłam z nowotworem. Kilkoma niedomówieniami, bo nie nazwaniem wprost, pani doktor "uczyniła" mnie chorą. Widać było, że pani doktor nie lubi takich rozmów, że nie po to wybrała taką specjalizację i bezpieczeństwo swojej ciemni żeby rozmawiać z pacjentami o takich brzydkich rzeczach jak śmierć.

Następnego dnia poszłam do onkologa. Jak to w przypadku wiadomego prawa, okazało się, że wybrana przeze mnie onkolog ma urlop przez najbliższe 3 tygodnie. Czemu jej nie ma jak jej potrzebuję? Zmiana jest położona wybitnie niekorzystnie, nawet poszerzanie diagnostyki może mnie dosłownie zabić. Gdybym wiedziała, że zabieg na pewno się nie powiedzie, rozsądniejsze jest życie bez niego i korzystanie z życia póki mogę. Sęk w tym, że przyszłości nie znamy i mam oczywiście ochotę zagrać o dłuższe życie bez choroby.

Dziś byłam u swojego lekarza rodzinnego założyć kartę DILO. Po cichu liczyłam, że jednak powie mi, że to nie nowotwór, czego oczywiście nie mógł zrobić. Dochodzimy do wniosku, że najgłupszą rzeczą jaką można zrobić to dać mi zwolnienie, bo jak siedzę sama w domu to płaczę, a jak pracuję to czuję się normalnie. Resztę dnia przepracowałam i pracowałam z 200% zaangażowaniem. To mogą być moje ostatnie dni pracy... jakiekolwiek. Chcę po sobie zostawić dobre wrażenie.

Niecały rok temu mój ojciec zmarł po niewinnej, absolutnie planowanej, elektywnej operacji. W tym momencie cieszę się, że jeszcze nie położyłam mu pomnika. Myślę, że da się mnie pochować z nim w jednej kwaterze. Będzie taniej. Czeka mnie sporo zakupów. Na sobotę kupiłam bilet do teatru żeby nie zostawać sama z myślami. Zamówiłam też torbę podróżną taką jaką zawsze chciałam. Będę się w nią mogła spakować do szpitala. Muszę sobie też kupić garnitur żeby było mnie w czym pochować oraz zapłacić pani notariusz za sporządzenie testamentu. Strasznie dużo tego załatwiania. Szpital muszę wybrać taki, żeby miał internet. Przy jednoosobowej działalności gospodarczej, jeśli nie opłacę składek ZUS w terminie, stanę się nieubezpieczona i z dnia na dzień mnie ze szpitala wyrzucą.

Jeśli chcecie wiedzieć jakie to uczucie umierać to śpieszę donieść, że fatalne. W zasadzie nie znajduję w umieraniu żadnych plusów nawet jeśli fizycznie akurat czuję się dobrze i nic mnie nie boli. Jeśli macie jakieś pytania szczegółowe o to, jak się najlepiej do umierania przygotować, to śpieszę się dzielić ekspertyzą zanim zniknę za horyzontem zdarzeń czarnej dziury...

poniedziałek, 31 grudnia 2018
Po deszczu wychodzi słońce

Zima traktuje mnie wyjątkowo łaskawie. Temperatury dodatnie, plamki słońca, kilka wolnych dni i deszcz zamiast śniegu pozwalają mi mówić, że pogoda za oknem jest śliczna. Ostatnio sypiam w nie swoim łóżku, co oznacza niestety tylko tyle, że przeniosłam się do innego pokoju w domu. Pokój jest przytulniejszy i cieplejszy toteż łatwiej mi wstać kiedy mam na poranne godziny.

Po raz pierwszy od wielu lat nie rzuciłam się na promocje w sklepach. Nie chciało mi się wyjść po nowe ubrania choć takich niewątpliwie potrzebuję. Mimo największych starań przytyłam. Chodzę na siłownię kilka razy tygodniowo, ale pośpiech na co dzień i praca siedząca robią swoje. Nie tyję, ale też nie potrafię zgubić wagi. Nie wierzę w postanowienia noworoczne. Jeśli w 2019 nadal konsekwentnie będę ćwiczyć z takim zapałem jak przez ostatnie 4 miesiące to będzie dobrze. Prawdopodobnie nie stracę wiele na masie, ale zmieni mi się kompozycja ciała.

Ostatnio sprawdziłam, że nie mogę studiować fizjoterapii, bo na starej maturze nie zdawałam biologii. Uważam, że to bardzo niesprawiedliwe. Chciałam się dowiedzieć więcej o ćwiczeniach i lepiej planować własne treningi, a tu okazało się, że nie dość, że mam z siebie robić klauna pływając w basenie - jest taki warunek uczestniczenia w rekrutacji, to jeszcze... mogę sobie darować wdziewanie kostiumu, bo sto lat temu nie przyszło mi do głowy zdawać egzaminu z biologii. Po prostu wybrałam ambitniejsze przedmioty. Wychodzi na to, że jeśli chce planować dobre treningi, to powinnam skończyć weekendowy kurs trenera personalnego za ok. 2000 zł, do uczestnictwa w którym wymagane jest tylko wykształcenie średnie. Rozważam taką opcję. Prawdę powiedziawszy, to głównym czynnikiem powstrzymującym mnie jest duży nawał aktualnej pracy - trochę bardziej oraz lęk przed tym, że pozostali uczestnicy kursu bardzo będą się różnić ode mnie - trochę mniej.

Przez ubiegły rok poczyniłam nadzwyczajne postępy w rozwoju osobistym i mam nadzieję, że w tym zakresie tylko podkręcę tempo. Jak zwykle w takich przypadkach bywa, żałuję, że kilkanaście lat temu nie wiedziałam tego, co wiem teraz. Moje relacje w ogóle by istniały, a i ja byłabym szczęśliwsza. Z wiekiem staję się mądrzejsza i pokorniejsza, troszeczkę mniej od siebie wymagam.

W sferze relacji nadal wiele oczekuję i te moje potrzeby pozostają sfrustrowane. Nie mam pojęcia, czy mogę zrobić coś więcej w tym aspekcie. Jak dziecko, które widzi wszystko po raz pierwszy zadziwiam się zarówno tym, jak niewiele wglądu w siebie trzeba mieć by w ogóle wejść w bliską relację. Niestety, relacje te z reguły są niezmiernie mało rozwijające, burzliwe, a przede wszystkim nietrwałe. Zadziwiam się tym, jak wiele intelekt utrudnia w tej kwestii, bo emocje nie są czymś, co dałoby się racjonalnie pojmować. Mimo wszystko żyć bez nich nie sposób. Wreszcie, zadziwia mnie jak słabo siebie znamy w kontekście relacji dopóki czegoś nie sprawdzimy. "Będę się zawsze o ciebie troszczyć."/ "Nie zależy mi na twoich pieniądzach."/ "Na pierwszej randce w życiu nie pójdę z nikim do łóżka."/ "Seks przedmałżeński jest zły."/ "Nie lubię seksu analnego." to rzeczy, które powtarzamy we własnej głowie - częściej, albo i na głos - rzadziej, dopóki nie przydarzy nam się życie i tych poglądów nie zweryfikuje. Oto jedna z głównych mądrości, które nabyłam w ciągu minionego roku.

Człowiek całe życie się uczy, a i tak głupi umiera.

Tagi: refleksje
19:02, wildfemale
Link Komentarze (2) »
piątek, 30 listopada 2018
Czekanie na swoją kolej

W moim życiu po staremu, czyli bardzo dużo się dzieje. Ukończyłam w końcu kurs wizażu, nawet dostałam certyfikat z oceną bardzo dobrą. Jeśli kiedyś będę miała własne biuro, nie omieszkam go sobie powiesić na ścianie.

Dziś uczestniczyłam czynnie w konferencji. Po raz pierwszy chyba miałam w sobie taki luz. Prezentację napisałam w ciągu tygodnia, co nie znaczy że byle jak. Wiedziałam co chcę zawrzeć w wykładzie. Nie jestem najlepszym prelegentem, ale też nie najgorszym. Doszłam do wniosku, że są poważniejsze rzeczy, którymi powinnam się martwić. Jak na przykład nie chodzenie na siłownię od tygodnia "bo było zimno", którą to tendencję udało mi się dziś szczęśliwie przełamać. Wczoraj pracowałam do późna, więc na konferencję dojechałam dziś, już po jej rozpoczęciu. Na luzie. Walizka śmierdzi mi kocim moczem, bo ta safanduła mi ją jakiś czas temu załatwiła. Luz, ale w zasadzie nie do końca. W przyszłym tygodniu mam inną konferencję i tego smrodu nie zniosę. Zamierzam kupić nową walizkę, teraz, natychmiast. Wziąwszy pod uwagę to, że jutro pracuję, całe szczęście że najbliższa niedziele jest handlowa.

Po przybyciu na konferencję czekałam w kolejce do szatni, już się przyzwyczaiłam do tego, że dla szatniarek jestem niewidoczna. Czekałam też w kolejce do zgrywania prezentacji i plułam sobie w brodę, że kto inny byłby bardziej przebojowy. Nic to! Jednak najważniejszym oczekiwaniem na swoją kolej w bieżącym dniu było czekanie na wygłoszenie wykładu. Jak wspomniałam, byłam na luzie, nawet ostateczną wersję prezentacji zgrałam dopiero w trakcie podróży. Jednak w miarę upływania sesji, w której miałam wystąpienie, tego luzu było we mnie coraz mniej. Z luzu drenowali mnie coraz bardziej napastliwi słuchacze, którzy poprzednich prelegentów rugali równo, a jedną z pań wręcz skonfrontowali "nooo, widać, że coś się pani nie przygotowała". Na tym etapie byłam prawie przekonana, że skoro tak odnoszą się do mojej przedmówczyni, to mnie po prostu zjedzą. Zdecydowałam się postawić wszystko na jedną kartę i trzymałam się przekonania, że jednak po coś tam przyjechałam i kiedy wysyłałam zgłoszenie, to robiłam to z wiarą, że faktycznie mam ważny przekaz wart popularyzacji. Już po chwili od wyjścia przed publiczność wiedziałam, że było to postępowanie właściwe. Zainteresowałam nawet słuchacza, który cały czas przerywał innym, a kiedy nie przerywał, to rozmawiał przez telefon (serio! tak, też nigdy czegoś takiego nie widziałam). Jestem bardzo zadowolona.

Jak zazwyczaj na konferencjach, przyjeżdżam sama, a inni zagadują do mnie dopiero po tym, jak zaprezentowałam coś swojego. Z niezrozumiałych dla mnie względów nie potrafię tego impasu przełamać i doprowadzić do tego, bym mogła być włączana w dyskusje kuluarowe jednak nieco wcześniej. Z racji świadomej pracy nad rozwijaniem własnych kompetencji społecznych zapisałam się też na warsztat. Główną ideą przyświecającą mi przy podejmowaniu decyzji, że w piątek będę siedzieć na konferencji do godziny 19:00 było wyobrażenie, że w w małej warsztatowej grupie łatwiej mi będzie ćwiczyć konwersacje. Mina mi nieco zrzedła, kiedy okazało się, że pozostali uczestnicy zapisali się na ten warsztat bo świetnie znają prowadzącego/ uczą się od prowadzącego/ znają cały dorobek prowadzącego/ ubóstwiają prowadzącego. Mimo wszystko bawiłam się całkiem nieźle, głównie dlatego, że nie nastawiłam się od początku na nie. Z miłym zaskoczeniem zauważyłam także, że w interakcjach z innymi nie skupiam się na własnych deficytach, nie mam efektu pustki w głowie, kiedy boję się, że coś zrobię nie tak to błyskawicznie mi przechodzi, bo niby czemu by to miało zaszkodzić. Miło jest widzieć, że ciężka praca nad sobą naprawdę przynosi efekty i również dzięki temu mam więcej luzu.

Nawet wieczór przebiegał mi pod hasłem czekania na własną kolej, gdyż najpierw autobus, którym chciałam dojechać do hotelu spóźnił się o jedyne kilkanaście minut, co sprawiło, że czekałam na mrozie dłużej niż jechałam na miejsce. Na miejscu zaś okazało się, że muszę poczekać w kolejce do recepcji, gdyż przede mną chcą się zakwaterować 3 autokary sportowców. Sportowcy wykupili już cały alkohol z pobliskiego spożywczego i palą jak smoki przed wejściem do hotelu ;) Najwyraźniej przegapiłam najnowsze trendy fitnessowe. Na szczęście pracownik recepcji dojrzał mnie w tłumie i podał mi klucz. Byłam mu bardzo wdzięczna :) Pokorne czekanie na własną kolej ma (rzadko!) swoje plusy.

Dobranoc, padam z nóg.

niedziela, 28 października 2018
Metryka supermenki

Mam wyjątkowo dobry humor, więc postanowiłam się tym podzielić. Wciąż nie przestaje mnie zaskakiwać jak bardzo odbiór danej sytuacji zależy od aktualnego nastroju. Mnie w dobry nastrój wprawiły poranne ćwiczenia i... przydzielenie ładnego pokoju hotelowego.

Czuję się doprawdy wyróżniona, gdyż przydzielono mi jeden z dwóch odnowionych, eksperymentalnych pokoi. Dyrekcja hotelu chce wiedzieć jak mi się podoba. Wciąż nie mogę się przyzwyczaić, standard jest z pewnością wyższy niż wcześniej, wiele rzeczy mi się podoba, niektóre nie, a swoją opinię mam wyrazić na... malutkiej karteczce z trzema pytaniami zamkniętymi. Będę cwana, napiszę im wypracowanie i zostawię na recepcji. Zdecydowanie tracę anonimowość, nikt inny by takiej rozprawki nie napisał :) Przyznaję jednak, że pierwsze wrażenie było na tyle pozytywne, że pokój został sfotografowany, a pobyt w nim wprawił mnie w tak dobry nastrój, że nie tylko robię ten wpis, ale jeszcze zaczynam go właśnie wzmianką o hotelu.

Hotel ten od prawie 2 lat jest moim drugim domem. Spędzam tu połowę tygodnia, choć słowo "spędzam" jest raczej na wyrost. Ja tu głównie nocuję, zaś przez większość czasu przebywam poza budynkiem poświęcając się pracy. Co tydzień pokonuję kilkaset kilometrów żeby móc pracować za darmo tam, gdzie chciałam. To znaczy, chciałam tam pracować, nie koniecznie za darmo.

Mam pięć, w porywach do sześciu miejsc pracy. Dostałam podwyżkę tam, gdzie o nią ostatnio poprosiłam. Bardzo się cieszę. Dla równowagi, drugie miejsce pracy mnie kantuje, zostałam obrażona przez zarząd, który zupełnie nie wie na czym moja praca polega, ale to im nie przeszkadza w utrudnianiu mi tejże. Żongluję sześcioma grafikami, jestem supermenką!

Jestem bardzo dobra w pracowaniu i lubię to robić. Niestety, skutkuje to tym, że każdą wolną chwilę wypełniam pracą (o tym, czym wypełniam wolne chwilki pomiędzy tymi zajętymi chwilami napiszę ciut niżej). Nie jestem mistrzem nawiązywania ani podtrzymywania kontaktów. Kiedy pędzę, nie odczuwam tego. Kiedy na chwilę się zatrzymam, zaczynam boleśnie odczuwać brak osoby, z którą mogłabym się podzielić swoimi nie tylko smutkiem/ złością, ale i radością. Moją głęboką zazdrość wzbudzają stwierdzenia "mężowi mogę powiedzieć o wszystkim", czy "mam przyjaciółkę, na którą mogę liczyć". Na czym polega ta tajemnica, której ja uparcie nie posiadłam? Jestem inna niż wszyscy, nie koniecznie w tym dobrym sensie.

Kontynuuję naukę hiszpańskiego. Jak wszystko, co robi się z czystej pasji, idzie mi to świetnie. Przez miesiąc opanowałam około 2000 słów i zwrotów, czyli mniej więcej tyle, ile zna pięciolatek. Przyznaję także, że koloruję nie wychodząc za linie i samodzielnie wiążę buty, ale te umiejętności miałam już wcześniej. Niestety, nie udało mi się wciąż ułożyć moich nowiutkich puzzli z Minionkami (zawsze takie chciałam mieć!) z 1000 części, ale to dlatego, że: 1) są naprawdę piekielnie trudne, 2) dobrze widzę je tylko w dziennym świetle, a o takiej porze rzadko bywam w domu. Zaś do nauki hiszpańskiego nabyłam chyba kilkanaście książek, uczę się ze wszystkich na raz i nawet zaczęłam rozważać przystąpienie do egzaminu DELE w najbliższym czasie. Może jednak jestem supermenką?

Zaliczyłam egzamin po kursie wizażu na ocenę bardzo dobrą. Oczekuję na dyplom. Co do samego "osiągnięcia" mam mieszane uczucia. Ukończenie kursu nie dało mi poczucia większych kompetencji w dziedzinie, której nie uważam za swoją mocną stronę. Dyplomem raczej się nigdy nikomu nie pochwalę z obawy, że rozmówca zweryfikuje moją wiedzę i odkryje, że... jej nie posiadam. Mimo wszystko sam fakt, że zapisałam się na kurs o takim profilu poczytuję sobie za sukces. Jestem "supermenką", która jest gorsza niż bohaterki Warsaw Shore w dziedzinie makijażu. Relacji pewnie też :(

Niestety, wciąż nie natrafiłam na kurs nauki programowania dla dorosłych pasjonatów takich zagadnień. Chodzi mi o ofertę skierowaną do osób, które nie chcą potem pracować jako programista, a jedynie korzystać z tych umiejętności na własny użytek. Odłożyłam na chwilę klocki (trochę dlatego, że na stole "do klocków" są rozłożone te okrutne puzzle) i zrobiłam krok w tył. Trafiłam na świetną promocję i niewiele się zastanawiając nabyłam starter do gry Scottie Go. Kosztował tylko kilka złotych. Gra polega na sterowaniu ruchami kosmity Scottiego za pomogą samodzielnie napisanego programu. Ciekawym rozwiązaniem jest dla mnie fakt, że program układa się z kartonowych klocków, które potem skanuje się dedykowaną aplikacją za pomocą np. smartfona.Technicznie działa to bez zarzutu, ale zadania były dla mnie zbyt proste. Tak, przeczytałam, że to gra dla dzieci, ale wyszłam z założenia, że jako amator jestem właśnie na poziomie dziecka. Ponieważ 12 poziomów zawartych w starterze przeszłam w niecałą godzinkę, nie zdecydowałam się na zakup pełnej wersji gry. Wolę tę sumę przeznaczyć na repetytoria z języka hiszpańskiego. Nie ukrywam jednak, że dzięki grze zaczęłam rozważać zakup programowalnego robota-kulki, które jakoś w Polsce nie zyskały popularności. W sieci znalazłam informację, że jest to produkt dla osób od 4 r.ż., ja zaś, jak zostało wyżej ustalone, mam umiejętności przynajmniej 5-latka, zatem powinnam ogarnąć temat.

Przeczytawszy wszystko powyższe dochodzę do wniosku, że supermenką prawdopodobnie nie jestem. Ale czy muszę?

Tagi: refleksje
22:20, wildfemale
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 01 października 2018
Miejsca do których nie pasuję

Znacie sformułowanie "strefa komfortu"? Rzygam tym kołczingowym słownictwem. Dziś zrobiłam coś, czego nie robię codziennie. Kołcz powiedziałby, że wyszłam poza..., ale na szczęście to nie kołcz mi kazał.

Miałam niezwykły dzień przynajmniej z kilku powodów. Najbardziej prozaiczny z nich to fakt, że dziś pracowałam. Nie potrwa to długo, w zeszłym tygodniu otrzymałam mail, że miejsce, które zatrudniało mnie w niedziele już nie jest zainteresowane współpracą. Uroczo! Poinformowała mnie o tym pani, która zajmuje jakieś podrzędne stanowisko i pracuje tam krócej niż ja.

Bardziej ciekawe jest jednak to, co robiłam przed pracą. W jakimś przypływie odwagi, a może lekkomyślności zapisałam się na otwarte przesłuchanie do wydarzenia TEDx. Niestety, nie pamiętam co napisałam w zgłoszeniu i nigdzie nie miałam jego kopii, ale było na tyle przekonujące, że zaproszono mnie na przesłuchanie otwarte. Nie ukrywam, że trudno się przygotowuje wystąpienie na temat głównej idei jeśli nie pamiętacie jakąż to główną ideę przekazaliście w zgłoszeniu. A ja mam dużo głównych idei. Najgorsze jednak nie były przygotowania, a perspektywa skonfrontowania się z innymi, na pewno lepszymi, którzy też na przesłuchanie przyjdą. Spodziewałam się ekscentryków w złotych garniturach na stanowiskach prezesów i się za bardzo nie myliłam. Kiedy zjawiłam się na miejscu nikt nie wskazał mi gdzie mam usiąść ani że mogę sobie zaparzyć herbatę, chociaż innym to organizatorzy pokazali. Ponadto jakoś wszyscy, którzy przyszli się zaprezentować podejrzanie szybko się zbratali, a właściwie to znali się wcześniej. Ktoś był czyimś szefem, prezesem, mentorem, doradcą od wszystkiego (serio, był taki koleś), kochanką... Gdzież tam taki szary żuczek jak ja? Nie umiałam się w tym odnaleźć, a inni chyba z ulgą przyjęli, że się do nich nie zbliżam.

Zresztą ten czas, w którym oni utwierdzali się w przekonaniu o tym jak fantastycznymi nadludźmi są, ja wykorzystałam na eksplorację przestrzeni. Spotkanie odbywało się w luksusowym biurowcu, duża przestrzeń, różne ciekawe pomieszczenia do odbywania zebrań, można wyjść na taras, po firmie można jeździć hulajnogą, zapierniczać na bieżni, a nawet leżeć na hamaku. Nie chciałam wyjść na ostatniego buraka, więc powstrzymałam się od schowania się w hamaku, ale przyznam, że bardzo, ale to bardzo mnie korciło. Miałam stchórzyć w ostatniej chwili, ale cieszę się, że tego nie zrobiłam, bo właśnie to buszowanie uważam za największą atrakcję.

Do pracy poszłam z rzeczami na siłownię, bo chciałam jeszcze mieć szansę poćwiczyć przed jej zamknięciem. Tę sieć siłowni znam dobrze, ale nigdy nie byłam w ich filii w tamtej lokalizacji. Poszłam w złą stronę i w ramach ćwiczeń miałam kilkanaście minut intensywnego marszu za darmo. Już chciałam się załamać, ale jednak znalazłam właściwie miejsce. Kolejny ultranowoczesny biurowiec, w którym trudno mi się było połapać. W tym miejscu mam oficjalny komunikat dla pana portiera. "Za flamingami w lewo" to nie jest to miejsce, w którym jest siłownia.

Okazało się, że nawet będąc w obiekcie zupełnie nie potrafię się w nim poruszać. Wejścia strzegły bramki, powierzchnia siłowni była duża i wyposażona w takie sprzęty, o których istnieniu nie wiedziałam. Trudno mi było zlokalizować damską szatnię, zaś w samej szatni znajdowały się takie szafki, które miały wyjątkowo trudny mechanizm otwierania/ zamykania. Wyszłam poza sferę... przełamałam się i zapytałam jak się je obsługuje i tym sposobem wreszcie mogłam poćwiczyć. Nie trwało to specjalnie długo, bo jestem chora i osłabiona, więc nie chciałam sobie dowalić.

Do domu wróciłam zmęczona, zasypiająca w drodze powrotnej, pewnie z nadmiaru wrażeń.

Dwa dni temu zaczęłam się samodzielnie uczyć języka hiszpańskiego. Chyba po to, żeby sprawdzić czy jest więcej miejsc, do których nie pasuję:)

środa, 12 września 2018
Autodestrukcja

Chlastanie się, cięcie, drapanie, strugi krwi spływające po nadgarstkach... tego wszystkiego nie znajdziecie w tym wpisie. Tego wszystkiego nie było w moim życiu i przez długi czas nie potrafiłam zrozumieć jak ludzie mogą podejmować tego rodzaju zachowania. Autodestrukcja czyli agresja skierowana przeciw sobie, zazwyczaj omawiana w bliskim sąsiedztwie prób samobójczych i samobójstw dokonanych, choć pełni zupełnie inną funkcję.

Mimo że na żadnym etapie życia nie dokonywałam na sobie fizycznych okaleczeń, to ostatnie dni skonfrontowały mnie z faktem, że także przejawiam zachowania autodestrukcyjne i ta refleksja mną wstrząsnęła. Siadałam do tego wpisu kilkakrotnie, ale z perspektywy czasu cieszę się, że powstał on dopiero teraz, bo ostatnie dni przyniosły mi prawdziwe objawienie.

Gdybym napisała ten tekst kilka dni temu, byłby on przepełniony złością, goryczą, bezsensownymi ruminacjami nie dążącymi do jakiejkolwiek sensownej konkluzji, a co za tym idzie we wpisie brakowałoby puenty. Po upływie tego stosunkowo krótkiego czasu moja intencja z katarktycznej zmieniła się na dydaktyczną.

Kilka dni temu niesamowicie zadrażniłam się w relacji z ważną dla mnie osobą. Kipiałam z wściekłości, którą też bałam się wyrazić, więc popadłam w przygnębienie, samooskarżenia, wewnętrzny dialog, w którym dobitnie pobrzmiewało, że coś jest ze mną nie tak, że nie stworzę relacji, że inni są lepsi ode mnie, że to niesprawiedliwe że zostałam tak potraktowana, że pójdę i wytłumaczę i pokonam w dyskusji raz na zawsze... Jednocześnie karałam siebie, bo nie miałam z niczego przyjemności, wycofałam się, miałam gorszą jakość snu, poszłam na siłownię kupić karnet z torbą rzeczy potrzebnych do ćwiczeń, a wyszłam nie kupiwszy go i nie wyćwiczona. Subtelna autodestrukcja wyraziła się wewnętrznym monologiem Karzącego Rodzica z terapii schematów. On gadał i gadał, a ja czułam jak mimowolnie kiwam głową, spuszczam nos na kwintę i nie potrafię mu się przeciwstawić, choć już powinnam być duża, zdrowa i wiedzieć, że on nie ma racji. Klasyczny przykład na to, jak zrozumienie na poziomie intelektualnym, że dany proces psychologiczny właśnie zachodzi zupełnie nie ma wpływu na zdolność do jego powstrzymania.

Miałam jedynie na tyle rozsądku w głowie, żeby sobie z tym procesem pobyć, wytrzymać, nie roztrwonić i nie przegadać tego napięcia jedynie się bezsensownie nakręcając i po prostu zobaczyć co będzie. Chociaż nie umiałam podjąć skutecznej strategii zmiany tego procesu, a co za tym idzie także poprawy własnego samopoczucia, to przynajmniej go aktywnie nie pogarszałam, aczkolwiek było to bardzo pociągające.

Minęło kilka dni i jakaś zapadka w moim mózgu odskoczyła. Bez tabelek myśli automatycznych, restrukturyzacji poznawczej czy leków działających na neuroprzekaźniki (a po raz pierwszy na poważnie rozważałam ich przyjmowanie, bo tak bardzo nie wiedziałam co się ze mną dzieje) odzyskałam jasność myślenia. Okazało się, że cykl mi się rozregulował (pamiętajcie, żeby zapytać mnie czy już byłam w tej sprawie u lekarza) i trafił mi się wyjątkowo parszywy PMS. Zazwyczaj ryzyko tego okropnego stanu wyliczam w pamięci i uważam na to, żeby nie podejmować w tym czasie żadnych życiowych decyzji oraz być czujną na to, czy nie zadrażniam się o jakąś arcyważną pierdołę tak jakby to były pryncypia. Strategia ta zazwyczaj działa, tym razem nie wiedziałam co się ze mną dzieje, bo straciłam rachubę. Wyjaśnienie przyszło kiedy w pracy okazało się, że potrzebuję przerwy na pójście do drogerii po artykuły z półki definitywnie dla kobiet;)

Dopiero wtedy się wypogodziłam. Do tego stopnia, że w zasadzie zupełnie nie jestem sobie w stanie przypomnieć tego druzgocącego dialogu wewnętrznego, a już z całą pewnością straciłam zdolność identyfikowania tych oznak werbalnych zniewag u drugiej strony, które jeszcze kilkadziesiąt godzin wcześniej były dla mnie oczywiste. Po prostu rozwinęłam zaburzenie psychiczne z kategorii organicznych, co było dla mnie najcudowniejszą wiadomością na świecie. Wiem, że to zupełnie nie brzmi jak najcudowniejsza wiadomość na świecie. Wraz z tym wglądem spłynął na mnie niebiański spokój. Zrozumiałam nawet dlaczego pakując się na wyjazd zapomniałam telefonu i kalendarza. Najważniejsze było to, że nie mam guza mózgu, nie oszalałam, a przyczyna moich dolegliwości jest odwracalna.

Założyłam karnet na siłownię i zaczęłam na nią chodzić. Z przyjemnością zbieram pieczątki w programie lojalnościowym, chociaż to metoda motywacji rodem kolorowych znaczków za zachowanie danego dnia, które przyznawano u mnie w przedszkolu. Wtedy słabo to na mnie działało, teraz idealnie wpasowuję się w kontyngencje. Dojście do tego, co inni wiedzieli jako czterolatki zajęło mi kilkadziesiąt lat, ale nie róbmy z tego zagadnienia. Przestałam odczuwać palący impuls rzucenia wszystkiego w cholerę i zamieszkania w szałasie (zostanie kierownikiem marketu i wybitnym programistą także się przewijało w opcjach do wyboru), a nawet płynnie przeszłam w drugi kraniec ze spokojem znosząc znoje swojej dotychczasowej profesji, a nawet odczuwając dawno wcześniej nie doświadczaną empatię w stosunku do problemów innych.

Kiedy podeszłam do wszystkiego z bardziej otwartą głową, okazało się także, że wcale nie jestem taka beznadziejna, z pewnością nie jest tak, że wszyscy mnie nienawidzą i nikt nie chce ze mną gadać, bo miałam w tym tygodniu inne doświadczenia. Nawet sugerowano mi przeprowadzkę do Warszawy, a koleżanka zaproponowała wspólne wyjście do spa. Wtedy odkryłam, że to jednak za dużo bodźców na raz i że jednak jestem samotnikiem. Trudno mi dogodzić ;)

Zmykam pisać uprzejme pismo o podwyżkę. Co wy zrobicie po przeczytaniu tego wpisu?

sobota, 01 września 2018
Nowe ścieżki neuronalne

Wiem, że mam wady. Wiem, że gdzie idę ja, tam one za mną, ale mam tylko jedno życie. Każda minuta, godzina, dzień mijają mi bezpowrotnie, a ja nie chcę ich stracić.

Wobec autentycznej frustracji związanej z tym, co robię dotychczas, postanowiłam zyskać nowe zainteresowania i... robić coś zupełnie innego niż wcześniej. Nie zamierzam się przebranżawiać, żadna praca nie jest idealna, ale bardzo chciałam poszerzyć własne horyzonty intelektualne. Zwłaszcza, że nie staję się coraz młodsza i będzie mi tylko trudniej.

Niecałe dwa tygodnie temu wydałam majątek na zestaw klocków do budowania robotów i ich programowania. Daje mi to dużo radości, zaopatrzyłam się w książki na ten temat. Niestety żadna z nich nie występuje w formie drukowanej. Trzeba przyznać, że moja dotychczasowa praca, jakkolwiek czasem wnerwiająca by ona nie była, pozwoliła mi na ten zakup.

Mam zatem specjalne biurko na dwa pudła z częściami do budowania i specjalny pokój po którym robot jeździ. Dziś wybrałam się po blok i markera żeby rysować dla robota ścieżki. Udzieliła mi się gorączka poszukiwania artykułów papierniczych. Tak wiele osób kupowało w markecie artykuły do szkoły, że w tym dziale było aż duszno. Przyznaję, że mogłam wybrać odpowiedniejszy dzień.

Jako osoba, która nigdy wcześniej nie pisałam programów w żadnym języku wciąż nie czuję się w tej materii pewnie. Jednak logiczność samego procesu oraz jego przewidywalność daje mi poczucie spokoju. Mam też iście filozoficzne rozkminy dotyczące tego, że ja piszę jakiś program, ale czy to nie jest tak, że on sam powstaje w środowisku jakiegoś programu, bo skąd inaczej robot wiedziałby co robić według danego programu? I skąd się wziął pierwszy na świecie program?

Jeśli chodzi o aspekty robotyczne, to zdarzyło mi się już projektować własne konstrukcje, a nie koniecznie korzystać z gotowych instrukcji. Jest to zajęcie dające dużo satysfakcji. Szczególnie cenna jest też możliwość zajmowania się tym wszystkim w pojedynkę kiedy nikt nie zawraca mi głowy. Przydaje mi się taki mindfulnessowy reset.

Ponadto zapisałam się na kurs wizażu i tutaj już pozytywnych zaskoczeń nie ma. Ku swemu zaskoczeniu wcale nie dowiedziałam się tak dużo, kurs jest średnio praktyczny i niestety potwierdziła się moja obawa, że makijażem interesują się tylko puste laski, które nie znają gramatyki.20:29, wildfemale
Link Komentarze (4) »
sobota, 07 lipca 2018
Dlaczego nie należy jeździć na Teneryfę będąc mną

Witaj na moim blogu, pewnie zastanawiasz się dlaczego Tobie i tylko Tobie zdradzę swój sekret. I w dodatku zrobię to zupełnie za darmo. Otóż uważam, że jesteś absolutnie wyjątkowa i ta wiedza po prostu Ci się należy. Dlatego już za chwilę podzielę się z Tobą tą bezcenną wiedzą zupełnie za darmo tak, żebyś mogła z niej czynić użytek na korzyść swoją i tych, z którymi się tym sekretem podzielisz...

 Wybrałam się na wakacje. W zasadzie to siedzę właśnie w pokoju obrzydliwiedrogiego hotelu i piszę do was te słowa. Za oknami palmy, basen, pod ręką 7up on the rocks, zaś w moim mały, czarnym serduszku wkurw. Wkurw ten budował się we mnie od wtorku, musicie zatem przyznać, że doprawdy terapia przynosi rezultaty jako że bez terapii wkurw ten prawdopodobnie nastąpiłby już koło, nie wiem, środy.

Na Teneryfę dotarłam strudzona niemożebnie jako  ten samotny pielgrzym. Tyle że z walizką w dłoni. Biuro podróży zrzuciło mnie na wyspę ciemną nocą, po kilkugodzinnym locie zwiadowczym z trasą sprawdzającą czeskimi liniami lotniczymi, w których to nikt nie mówił po polsku, zaś przestrzeń na jednego pasżera była taka jak na powiedzmy jednego chomika. Doznałam tego niebywałego szczęścia, że trafiło mi się miejsce koło wybitnie grubej damy. Owa rubensowska niewiasta nie mieściła się w fotelu, ale także nie raczyła uiścić opłaty za dwa miejsca. Linie lotnicze wprowadzają dopłaty za nadbagaż, ale nie za to, że pasażer ma lekko ponad 130 kg, gdzie w tym logika? Podczas kilkugodzinnego lotu nie mogłam nawet zasnąć, gdyż locha ta leżała na mnie i drapała mnie szczeciną z ramion. Przeczytałam w swoim czasie kilka podręczników savoir-vivre'u, ale były one dość archaiczne żaden bowiem nie opisywał zasad postępowania w takiej sytuacji. Czy wolno zwrócić damie uwagę, że drapie szczeciną? Czy można to zrobić bezpośrednio, czy też należy raczej wezwać stewardessę i delektować się tym, jak ta tłumaczy te zawiłe kwestie po czesku? Wrodzona kultura osobista nakazuje domniemywać, że opalanie szczeciny zapalniczką nie mieści się w zasadach dobrego wychowania niemniej jednak tyle pytań pozostaje bez odpowiedzi.

Zdrowy Dorosły cierpliwie karmiony w ramach pracy własnej procesu terapeutycznego podpowiada, że przecież sytuacja ta nie będzie trwała wiecznie, że toć to naprawdę chwilowy dyskomfort i że nie warto robić sobie krzywdy denerwowaniem się na zapas. Za jego podszeptem uśmiecham się grzecznie do czeskich stewardes , a już za chwilę odbieram własny bagaż z niekończącej się ruchomej taśmy. Bagaż niezmiernie trudno jest odebrać, gdyż przede mną stoją już 3 rzędy 5-osobowych rodzin, które już bagaże co prawda odebrały, ale jeszcze tak stoją i patrzą na ruchomą taśmę blokując przejście innym. Niewykluczone, że fenomen tego behawioru wyjaśnia fakt, że sił starczyło im tylko na zdjęcie walizek, ale już nie odciągnięcie ich z miejsca odbioru. Wszak rączęta mają umęczone klaskaniem panu pilotowi. W tym czasie mina pana pilota jest zapewne bezcenną i pan pilot niebiosom dziękuje, że obrał tę ścieżkę kariery.

Dochodzi 3:00, a tymczasem locha wyprzedza mnie w wyścigu do stanowiska biura podróży. Nic dziwnego, wyspała się to i jest żwawa. Dzięki temu dowiaduję się, że Wenus z Willendorfu jedzie do innego hotelu i humor mi się delikatnie poprawia. Wsiadam do autokaru, którego kierowca ledwo mówi po angielsku. Uruchamiam mapy google (dzięki Ci Boże za nie!) i okazuje się, że do hotelu długa droga, bo po pierwsze jest tylko jedna autostrada, po drugie są na niej remonty, po trzecie lotnisko było na drugim końcu wyspy. Autokar nie jest całkowicie wypełniony. nie podają nam kolejności wysiadania, więc mija dobre 1,5 godziny jazdy, ale ja nie wiem czy wolno mi się zdrzemnąć. Kolejni turyści wysiadają i po upływie tego czasu, który nad ranem wydaje się wiecznością, orientuję się, że zostałam w autokarze sama. Jest 5:00, znajduję się na obcej wyspie, wiezie mnie obcy koleś, a nikt z bliskich nie wie gdzie jestem. Nałóżcie sobie na ten obraz ścieżkę dźwiękową z filmów Hitchcocka. Nałożyliście? To pomnóżcie swoje odczucia razy 9 - tak właśnie posrana byłam. Po chwili pan kierowca zatrzymuje się na rozdrożu i łamaną angielszczyzną informuje mnie, że to mój przystanek bo dalej autokary nie dojeżdżają.  Widzę prywatne domostwa, suszące się pranie, nabieram silnych podejrzeń, że pan kierowca zaprasza mnie na kolację ze śniadaniem, a jak się będę dobrze  zachowywać, to nawet zwiedzę jego zamrażalnik. Widzę jakieś zbocze i zastanawiam się czy strzał w tył głowy bardzo boli. Jeszcze nie kontaktowałam się z rezydentem, moja ewentualna nieobecność zostanie zauważona za dwa tygodnie, kiedy któraś kochana szefowa odkryje mój brak i absolutną niemożność funkcjonowania beze mnie. Wszystko to przemyka mi przez głowę, kiedy pan kierowca tłumaczy mi, że dalej nie dojedzie, zaś ja mam iść prosto i w prawo aż dojdę do hotelu. Po kilku minutach hałaśliwego marszu faktycznie docieram do hotelu. Zamkniętego! Jest 5:00, porządni ludzie śpią, pan z recepcji śpi. W końcu niechętnie mi otwiera bo mu usmarowałam szybki łapami. Dumny mówi Hiszpan łamaną angielszczyną (kombinacja ze wzrokiem mówiącym "jeśli mnie nie rozumiesz, to to jest twój problem polska franco" jest doprawdy piorunująca). Na koniec niczym wprawny hipnozyter mówi mi "and now you sleep". Nie omieszkałam się dostosować.

Po dwóch godzinach budzi mnie świt. Ze złości wstaję i ruszam na spacer. Z pewnością w te wakację wyrobię swoje dzienne limity aktywności fizycznej z nadwyżką. Po kilku godzinach od mojego SMSa w końcu odpowiada mi rezydentka, która informuje mnie, że jestem jedynym gościem biura, który trafił do tego akurat hotelu i że jeśli naprawdę muszę się z nią spotkać
to ona do mnie przyjedzie. Na przykład na 19:30, a może lepiej na 19:00 bo akurat będzie w pobliżu. W końcu zjawia się o 20:30 i szczebiocze jak bardzo jest tu dla mnie, że 24h/dobę, że zawsze odbiera telefon, że wycieczka na wulkan w niedzielę, że nie wie o której jest mój wylot do Polski ani tym bardziej o której mam czekać na autokar i że mam się zrelaksować. Kątem oka widzę autokary niemieckich turystów podjeżdżające pod hotel i orientuję się, że właśnie ktoś mnie robi w bambuko i zostałam zdana na siebie. Sprawdzam trasę dojścia do najbliższego szpitala, numery taksówek, adresy i godziny otwarcia aptek. Każdy krok stawiam ostrożnie, nawet za głeboko nie zaciągam się powietrzem.

Mija kolejnych kilka dni, z innymi turystami nie nawiązuję kontaktów co mi bardzo odpowiada. Niebo zachmurzone, opalenizny raczej nie przywiozę.  Dużo jem, sadło przywiozę, może niech nie wprowadzają tych opłat dodatkowych dla pasażerów powyżej 130 kg. Dajmy mi szansę poleżenia na kimś w drodze powrotnej. Dni leniwie upływają na obserwacji wulkanu z hotelowych okien, leniwym wylegiwaniu się do późnego ranka i tym podobnych przyjemnościach. To znaczy innym gościom upływają, bo mój pokój jako jeden z nielicznych na żaden wulkan nie wygląda, mieści się za to przy recepcji, więc dokładnie słyszę wszystkie telefony do hotelu. Po trzech dniach rozpoznaję już personel po głosie. Panie sprzątające pokoje nie mówią w żadnym cywilizowanym języku poza hiszpańskim. Są obrażone, że ja nim nie władam, wszystko wiedzą lepiej, nawet jak ułożyć moje papiery na biurku. Sprzątają bardzo rzetelnie. Wczoraj na przykład sprzątnęły moją piżamę. Tak skutecznie, że do dziś jej szukam. Panie zmieniając pościel zwinęły ją do prania razem z moją piżamą. Od wczoraj nie mam w czym spać. O 1:00 rano zgłaszam problem na recepcji. Pan się ze mnie śmieje, to ten sam, który nie mówi po angielsku. Zapisuje sobie "pijama missing" i idzie spać. To mój problem, że nie siedziałam w pokoju i nie pilnowałam. Hotel oferuje selfy na wynajem, gdybym wiedziała, to bym wynajęła i trzymała w nim tę cholerną piżamę. Personel mi nie dowierza, chyba bardziej wiarygodna wydaje im się hipoteza, że tajemniczy fetyszysta włamał się przez balkon i wykradł moje pachnące feromonami gacie. Nikt nie oferuje mi żadnej rekompensaty. Pójdę poprosić o formularz reklamacji. To dosłownie niemożliwe, że nie zginęło nic innego poza moją piżamą.

Wczoraj usiłowałam się skontaktować z rezydentką w sprawie niedzielnej wycieczki fakultatywnej. Rezydentka nie odpowiedziała. Ponawiam pytanie dziś i dostaję odpowiedź po kilku godzinach, że termin zgłaszania się minął wczoraj, że ona mi tłumaczyła, że może być w hotelu za 10 minut, ale że skoro mnie nie ma to ona mnie nie zapisze i na wulkan nie pojadę. Pozostaje mi tylko podziwianie go z okien hotelu. To znaczy jeśli któryś z gości zaprosi mnie do swojego pokoju. Piżamy nadal brak. Może poprosić rezydentkę o pomoc? ;) O tym, że nie pojadę na wulkan dowiaduje się zbyt późno by zorganizować sobie tę wycieczkę we własnym zakresie. bo lokalne biura zamykają w soboty o 13:00. To jest cywilizowany kraj, a nie jakaś Polska, w której takie buraki jak ja pracują nawet w weekendy. Na moją wyraźną prośbę rezydentka podaje termin wyjazdu spod hotelu, to znaczy z rozdroża kilka minut spaceru od hotelu, bo przecież polski autokar tu nie dojeżdża. Jeśli kierowca nie wypatrzy mnie na drodze i nie wrócię to się o tym nie dowiecie, bo nie będe miała internetu.

W międzyczasie była wizyta w fantastycznym zoo, ogrodzie botanicznym i klubie gejowskim, ale tego się z tego wpisu nie dowiecie. Ja patrzę na świat przez specjalne okulary, dlatego nie warto jechać na Teneryfę kiedy jest się mną.

Tagi: przygoda
16:58, wildfemale
Link Komentarze (3) »
niedziela, 24 czerwca 2018
Chipsy lecznicze

Ostatni tydzień miałam okropny, na szczęście nie cały tydzień. Byłam drażliwa ponad miarę, dużo kosztowało mnie powstrzymywanie się od krzyczenia na ludzi, bo stoją za blisko, bo jest gorąco, bo ich dziecko biega koło mnie, bo ich dziecko mnie dotyka, bo inni się do tego dziecka uśmiechają, bo... już sama nie pamiętam. Myślałam, że to jakiś wyjątkowo parszywy przykład PMS-u, ale zawiniło chyba to, że zaczęłam zwracać uwagę na to co jem. Nie twierdzę, że udawało mi się jeść mniej, ale przynajmniej monitorowałam to, co jadłam.

W sobotę się jednak załamałam. W sobotę pracowałam,  mój dzień zaczął się tuż po 4 rano. Miałam prawo być zmęczona. Nie miałam też czasu zaplanować sobie obiadu, więc po tym jak w pociągu za który zapłaciłam majątek odmówiono mi wlania wrzątku do mojego kubka termicznego (jest jakiś przepis tego zakazujący? powinnam w tej sprawie pisać do kolei?) i po całym dniu pracy podjęłam jedyną racjonalną na tamten moment decyzję. Czyli zdecydowałam, że nie jadę nigdzie na obiad, bo na obiad jem... chipsy. Sklep miałam minutę od miejsca noclegu. I jak żarłam (=rodzaj entuzjastycznego jedzenia) te chipsy to ze mnie całe napięcie schodziło. To nie było pocieszanie się jedzeniem, bo kupiłam je raczej z głodu niż z chęci poprawienia sobie nastroju. Wiem jednak, że już w trakcie jedzenia czułam się coraz lepiej psychicznie, a z pewnością już mniej rzeczy mnie irytowało. Ponadto okazało się to efektem trwałym. Utrwaliłam go żelkami.

W niedzielę rano czułam się na tyle dobrze by przed pracą pojechać do outletu. W outlecie jakichś obłędnych ubrań nie kupiłam (dwa kilo skarpet, bo były w naprawdę dobrej cenie), ale za to była tania książka o seksie:) Następnie udałam się do pracy, która szczęśliwie nie bardzo mnie obciążała. Na swojej drodze spotykałam tylko pozytywnie nastawionych ludzi. Między innymi sympatyczną brafitterkę, która sprzedała mi ładny stanik. Nie ukrywam, że od pierwszego wejrzenia nie wyglądałam jej jak dobry klient, bo wolała się interesować inną klientką, która przytargała ze sobą męża żeby jej zapinał staniki i która ostatecznie nic nie kupiła. Ludzie mają doprawdy ciekawe zwyczaje. Brafitterka natomiast jak już zabrała się do roboty, to była bardzo dobra. W dodatku była niziutka, więc idealnie mieściła się w przymierzalni. Nawet się zastanawiałam czy jej nie zabrać do domu, ale jakoś zdołałam się powstrzymać ;)

Na zakończenie dnia zafundowałam sobie największe wyzwanie, bo udałam się do fryzjera. Od kilku lat u fryzjera nie byłam, ale czułam się naprawdę mało kobieco i miałam ochotę na metamorfozę. Zaryzykowałam więc wizytę w sieciówkowym salonie, bo był blisko mojego miejsca pracy. Boję się wizyt u fryzjera, boję się zmian, wszystkiego się boję. A tym razem usiadłam na fotelu i powiedziałam pani, żeby robiła co chce. Natychmiast się porozumiałyśmy i do domu wracałam z fryzurą, która zdecydowanie bardziej mi odpowiada. Czuję się bardziej kobieco, a bałam się, że nie będę miała gdzie dokonać ewentualnych poprawek. Gdyby nie to, że na fotelu obok siedział chłopiec w trzeciej dekadzie życia, za którego płaciła mamusia, która również nie opuściła salonu ani na chwilę pilnując czy panie fryzjerki ładnie pracują, a na koniec zrobiła chłopczykowi zdjęcie nowej fryzurki to wizyta ta byłaby całkowicie udana :)

Za tydzień wyjeżdżam na urlop. Bardzo się cieszę. Na razie kupiłam krem do opalania. Sądzicie, że potrzebuję czegoś jeszcze? ;)

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 70