RSS
niedziela, 28 października 2018
Metryka supermenki

Mam wyjątkowo dobry humor, więc postanowiłam się tym podzielić. Wciąż nie przestaje mnie zaskakiwać jak bardzo odbiór danej sytuacji zależy od aktualnego nastroju. Mnie w dobry nastrój wprawiły poranne ćwiczenia i... przydzielenie ładnego pokoju hotelowego.

Czuję się doprawdy wyróżniona, gdyż przydzielono mi jeden z dwóch odnowionych, eksperymentalnych pokoi. Dyrekcja hotelu chce wiedzieć jak mi się podoba. Wciąż nie mogę się przyzwyczaić, standard jest z pewnością wyższy niż wcześniej, wiele rzeczy mi się podoba, niektóre nie, a swoją opinię mam wyrazić na... malutkiej karteczce z trzema pytaniami zamkniętymi. Będę cwana, napiszę im wypracowanie i zostawię na recepcji. Zdecydowanie tracę anonimowość, nikt inny by takiej rozprawki nie napisał :) Przyznaję jednak, że pierwsze wrażenie było na tyle pozytywne, że pokój został sfotografowany, a pobyt w nim wprawił mnie w tak dobry nastrój, że nie tylko robię ten wpis, ale jeszcze zaczynam go właśnie wzmianką o hotelu.

Hotel ten od prawie 2 lat jest moim drugim domem. Spędzam tu połowę tygodnia, choć słowo "spędzam" jest raczej na wyrost. Ja tu głównie nocuję, zaś przez większość czasu przebywam poza budynkiem poświęcając się pracy. Co tydzień pokonuję kilkaset kilometrów żeby móc pracować za darmo tam, gdzie chciałam. To znaczy, chciałam tam pracować, nie koniecznie za darmo.

Mam pięć, w porywach do sześciu miejsc pracy. Dostałam podwyżkę tam, gdzie o nią ostatnio poprosiłam. Bardzo się cieszę. Dla równowagi, drugie miejsce pracy mnie kantuje, zostałam obrażona przez zarząd, który zupełnie nie wie na czym moja praca polega, ale to im nie przeszkadza w utrudnianiu mi tejże. Żongluję sześcioma grafikami, jestem supermenką!

Jestem bardzo dobra w pracowaniu i lubię to robić. Niestety, skutkuje to tym, że każdą wolną chwilę wypełniam pracą (o tym, czym wypełniam wolne chwilki pomiędzy tymi zajętymi chwilami napiszę ciut niżej). Nie jestem mistrzem nawiązywania ani podtrzymywania kontaktów. Kiedy pędzę, nie odczuwam tego. Kiedy na chwilę się zatrzymam, zaczynam boleśnie odczuwać brak osoby, z którą mogłabym się podzielić swoimi nie tylko smutkiem/ złością, ale i radością. Moją głęboką zazdrość wzbudzają stwierdzenia "mężowi mogę powiedzieć o wszystkim", czy "mam przyjaciółkę, na którą mogę liczyć". Na czym polega ta tajemnica, której ja uparcie nie posiadłam? Jestem inna niż wszyscy, nie koniecznie w tym dobrym sensie.

Kontynuuję naukę hiszpańskiego. Jak wszystko, co robi się z czystej pasji, idzie mi to świetnie. Przez miesiąc opanowałam około 2000 słów i zwrotów, czyli mniej więcej tyle, ile zna pięciolatek. Przyznaję także, że koloruję nie wychodząc za linie i samodzielnie wiążę buty, ale te umiejętności miałam już wcześniej. Niestety, nie udało mi się wciąż ułożyć moich nowiutkich puzzli z Minionkami (zawsze takie chciałam mieć!) z 1000 części, ale to dlatego, że: 1) są naprawdę piekielnie trudne, 2) dobrze widzę je tylko w dziennym świetle, a o takiej porze rzadko bywam w domu. Zaś do nauki hiszpańskiego nabyłam chyba kilkanaście książek, uczę się ze wszystkich na raz i nawet zaczęłam rozważać przystąpienie do egzaminu DELE w najbliższym czasie. Może jednak jestem supermenką?

Zaliczyłam egzamin po kursie wizażu na ocenę bardzo dobrą. Oczekuję na dyplom. Co do samego "osiągnięcia" mam mieszane uczucia. Ukończenie kursu nie dało mi poczucia większych kompetencji w dziedzinie, której nie uważam za swoją mocną stronę. Dyplomem raczej się nigdy nikomu nie pochwalę z obawy, że rozmówca zweryfikuje moją wiedzę i odkryje, że... jej nie posiadam. Mimo wszystko sam fakt, że zapisałam się na kurs o takim profilu poczytuję sobie za sukces. Jestem "supermenką", która jest gorsza niż bohaterki Warsaw Shore w dziedzinie makijażu. Relacji pewnie też :(

Niestety, wciąż nie natrafiłam na kurs nauki programowania dla dorosłych pasjonatów takich zagadnień. Chodzi mi o ofertę skierowaną do osób, które nie chcą potem pracować jako programista, a jedynie korzystać z tych umiejętności na własny użytek. Odłożyłam na chwilę klocki (trochę dlatego, że na stole "do klocków" są rozłożone te okrutne puzzle) i zrobiłam krok w tył. Trafiłam na świetną promocję i niewiele się zastanawiając nabyłam starter do gry Scottie Go. Kosztował tylko kilka złotych. Gra polega na sterowaniu ruchami kosmity Scottiego za pomogą samodzielnie napisanego programu. Ciekawym rozwiązaniem jest dla mnie fakt, że program układa się z kartonowych klocków, które potem skanuje się dedykowaną aplikacją za pomocą np. smartfona.Technicznie działa to bez zarzutu, ale zadania były dla mnie zbyt proste. Tak, przeczytałam, że to gra dla dzieci, ale wyszłam z założenia, że jako amator jestem właśnie na poziomie dziecka. Ponieważ 12 poziomów zawartych w starterze przeszłam w niecałą godzinkę, nie zdecydowałam się na zakup pełnej wersji gry. Wolę tę sumę przeznaczyć na repetytoria z języka hiszpańskiego. Nie ukrywam jednak, że dzięki grze zaczęłam rozważać zakup programowalnego robota-kulki, które jakoś w Polsce nie zyskały popularności. W sieci znalazłam informację, że jest to produkt dla osób od 4 r.ż., ja zaś, jak zostało wyżej ustalone, mam umiejętności przynajmniej 5-latka, zatem powinnam ogarnąć temat.

Przeczytawszy wszystko powyższe dochodzę do wniosku, że supermenką prawdopodobnie nie jestem. Ale czy muszę?

Tagi: refleksje
22:20, wildfemale
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 01 października 2018
Miejsca do których nie pasuję

Znacie sformułowanie "strefa komfortu"? Rzygam tym kołczingowym słownictwem. Dziś zrobiłam coś, czego nie robię codziennie. Kołcz powiedziałby, że wyszłam poza..., ale na szczęście to nie kołcz mi kazał.

Miałam niezwykły dzień przynajmniej z kilku powodów. Najbardziej prozaiczny z nich to fakt, że dziś pracowałam. Nie potrwa to długo, w zeszłym tygodniu otrzymałam mail, że miejsce, które zatrudniało mnie w niedziele już nie jest zainteresowane współpracą. Uroczo! Poinformowała mnie o tym pani, która zajmuje jakieś podrzędne stanowisko i pracuje tam krócej niż ja.

Bardziej ciekawe jest jednak to, co robiłam przed pracą. W jakimś przypływie odwagi, a może lekkomyślności zapisałam się na otwarte przesłuchanie do wydarzenia TEDx. Niestety, nie pamiętam co napisałam w zgłoszeniu i nigdzie nie miałam jego kopii, ale było na tyle przekonujące, że zaproszono mnie na przesłuchanie otwarte. Nie ukrywam, że trudno się przygotowuje wystąpienie na temat głównej idei jeśli nie pamiętacie jakąż to główną ideę przekazaliście w zgłoszeniu. A ja mam dużo głównych idei. Najgorsze jednak nie były przygotowania, a perspektywa skonfrontowania się z innymi, na pewno lepszymi, którzy też na przesłuchanie przyjdą. Spodziewałam się ekscentryków w złotych garniturach na stanowiskach prezesów i się za bardzo nie myliłam. Kiedy zjawiłam się na miejscu nikt nie wskazał mi gdzie mam usiąść ani że mogę sobie zaparzyć herbatę, chociaż innym to organizatorzy pokazali. Ponadto jakoś wszyscy, którzy przyszli się zaprezentować podejrzanie szybko się zbratali, a właściwie to znali się wcześniej. Ktoś był czyimś szefem, prezesem, mentorem, doradcą od wszystkiego (serio, był taki koleś), kochanką... Gdzież tam taki szary żuczek jak ja? Nie umiałam się w tym odnaleźć, a inni chyba z ulgą przyjęli, że się do nich nie zbliżam.

Zresztą ten czas, w którym oni utwierdzali się w przekonaniu o tym jak fantastycznymi nadludźmi są, ja wykorzystałam na eksplorację przestrzeni. Spotkanie odbywało się w luksusowym biurowcu, duża przestrzeń, różne ciekawe pomieszczenia do odbywania zebrań, można wyjść na taras, po firmie można jeździć hulajnogą, zapierniczać na bieżni, a nawet leżeć na hamaku. Nie chciałam wyjść na ostatniego buraka, więc powstrzymałam się od schowania się w hamaku, ale przyznam, że bardzo, ale to bardzo mnie korciło. Miałam stchórzyć w ostatniej chwili, ale cieszę się, że tego nie zrobiłam, bo właśnie to buszowanie uważam za największą atrakcję.

Do pracy poszłam z rzeczami na siłownię, bo chciałam jeszcze mieć szansę poćwiczyć przed jej zamknięciem. Tę sieć siłowni znam dobrze, ale nigdy nie byłam w ich filii w tamtej lokalizacji. Poszłam w złą stronę i w ramach ćwiczeń miałam kilkanaście minut intensywnego marszu za darmo. Już chciałam się załamać, ale jednak znalazłam właściwie miejsce. Kolejny ultranowoczesny biurowiec, w którym trudno mi się było połapać. W tym miejscu mam oficjalny komunikat dla pana portiera. "Za flamingami w lewo" to nie jest to miejsce, w którym jest siłownia.

Okazało się, że nawet będąc w obiekcie zupełnie nie potrafię się w nim poruszać. Wejścia strzegły bramki, powierzchnia siłowni była duża i wyposażona w takie sprzęty, o których istnieniu nie wiedziałam. Trudno mi było zlokalizować damską szatnię, zaś w samej szatni znajdowały się takie szafki, które miały wyjątkowo trudny mechanizm otwierania/ zamykania. Wyszłam poza sferę... przełamałam się i zapytałam jak się je obsługuje i tym sposobem wreszcie mogłam poćwiczyć. Nie trwało to specjalnie długo, bo jestem chora i osłabiona, więc nie chciałam sobie dowalić.

Do domu wróciłam zmęczona, zasypiająca w drodze powrotnej, pewnie z nadmiaru wrażeń.

Dwa dni temu zaczęłam się samodzielnie uczyć języka hiszpańskiego. Chyba po to, żeby sprawdzić czy jest więcej miejsc, do których nie pasuję:)

środa, 12 września 2018
Autodestrukcja

Chlastanie się, cięcie, drapanie, strugi krwi spływające po nadgarstkach... tego wszystkiego nie znajdziecie w tym wpisie. Tego wszystkiego nie było w moim życiu i przez długi czas nie potrafiłam zrozumieć jak ludzie mogą podejmować tego rodzaju zachowania. Autodestrukcja czyli agresja skierowana przeciw sobie, zazwyczaj omawiana w bliskim sąsiedztwie prób samobójczych i samobójstw dokonanych, choć pełni zupełnie inną funkcję.

Mimo że na żadnym etapie życia nie dokonywałam na sobie fizycznych okaleczeń, to ostatnie dni skonfrontowały mnie z faktem, że także przejawiam zachowania autodestrukcyjne i ta refleksja mną wstrząsnęła. Siadałam do tego wpisu kilkakrotnie, ale z perspektywy czasu cieszę się, że powstał on dopiero teraz, bo ostatnie dni przyniosły mi prawdziwe objawienie.

Gdybym napisała ten tekst kilka dni temu, byłby on przepełniony złością, goryczą, bezsensownymi ruminacjami nie dążącymi do jakiejkolwiek sensownej konkluzji, a co za tym idzie we wpisie brakowałoby puenty. Po upływie tego stosunkowo krótkiego czasu moja intencja z katarktycznej zmieniła się na dydaktyczną.

Kilka dni temu niesamowicie zadrażniłam się w relacji z ważną dla mnie osobą. Kipiałam z wściekłości, którą też bałam się wyrazić, więc popadłam w przygnębienie, samooskarżenia, wewnętrzny dialog, w którym dobitnie pobrzmiewało, że coś jest ze mną nie tak, że nie stworzę relacji, że inni są lepsi ode mnie, że to niesprawiedliwe że zostałam tak potraktowana, że pójdę i wytłumaczę i pokonam w dyskusji raz na zawsze... Jednocześnie karałam siebie, bo nie miałam z niczego przyjemności, wycofałam się, miałam gorszą jakość snu, poszłam na siłownię kupić karnet z torbą rzeczy potrzebnych do ćwiczeń, a wyszłam nie kupiwszy go i nie wyćwiczona. Subtelna autodestrukcja wyraziła się wewnętrznym monologiem Karzącego Rodzica z terapii schematów. On gadał i gadał, a ja czułam jak mimowolnie kiwam głową, spuszczam nos na kwintę i nie potrafię mu się przeciwstawić, choć już powinnam być duża, zdrowa i wiedzieć, że on nie ma racji. Klasyczny przykład na to, jak zrozumienie na poziomie intelektualnym, że dany proces psychologiczny właśnie zachodzi zupełnie nie ma wpływu na zdolność do jego powstrzymania.

Miałam jedynie na tyle rozsądku w głowie, żeby sobie z tym procesem pobyć, wytrzymać, nie roztrwonić i nie przegadać tego napięcia jedynie się bezsensownie nakręcając i po prostu zobaczyć co będzie. Chociaż nie umiałam podjąć skutecznej strategii zmiany tego procesu, a co za tym idzie także poprawy własnego samopoczucia, to przynajmniej go aktywnie nie pogarszałam, aczkolwiek było to bardzo pociągające.

Minęło kilka dni i jakaś zapadka w moim mózgu odskoczyła. Bez tabelek myśli automatycznych, restrukturyzacji poznawczej czy leków działających na neuroprzekaźniki (a po raz pierwszy na poważnie rozważałam ich przyjmowanie, bo tak bardzo nie wiedziałam co się ze mną dzieje) odzyskałam jasność myślenia. Okazało się, że cykl mi się rozregulował (pamiętajcie, żeby zapytać mnie czy już byłam w tej sprawie u lekarza) i trafił mi się wyjątkowo parszywy PMS. Zazwyczaj ryzyko tego okropnego stanu wyliczam w pamięci i uważam na to, żeby nie podejmować w tym czasie żadnych życiowych decyzji oraz być czujną na to, czy nie zadrażniam się o jakąś arcyważną pierdołę tak jakby to były pryncypia. Strategia ta zazwyczaj działa, tym razem nie wiedziałam co się ze mną dzieje, bo straciłam rachubę. Wyjaśnienie przyszło kiedy w pracy okazało się, że potrzebuję przerwy na pójście do drogerii po artykuły z półki definitywnie dla kobiet;)

Dopiero wtedy się wypogodziłam. Do tego stopnia, że w zasadzie zupełnie nie jestem sobie w stanie przypomnieć tego druzgocącego dialogu wewnętrznego, a już z całą pewnością straciłam zdolność identyfikowania tych oznak werbalnych zniewag u drugiej strony, które jeszcze kilkadziesiąt godzin wcześniej były dla mnie oczywiste. Po prostu rozwinęłam zaburzenie psychiczne z kategorii organicznych, co było dla mnie najcudowniejszą wiadomością na świecie. Wiem, że to zupełnie nie brzmi jak najcudowniejsza wiadomość na świecie. Wraz z tym wglądem spłynął na mnie niebiański spokój. Zrozumiałam nawet dlaczego pakując się na wyjazd zapomniałam telefonu i kalendarza. Najważniejsze było to, że nie mam guza mózgu, nie oszalałam, a przyczyna moich dolegliwości jest odwracalna.

Założyłam karnet na siłownię i zaczęłam na nią chodzić. Z przyjemnością zbieram pieczątki w programie lojalnościowym, chociaż to metoda motywacji rodem kolorowych znaczków za zachowanie danego dnia, które przyznawano u mnie w przedszkolu. Wtedy słabo to na mnie działało, teraz idealnie wpasowuję się w kontyngencje. Dojście do tego, co inni wiedzieli jako czterolatki zajęło mi kilkadziesiąt lat, ale nie róbmy z tego zagadnienia. Przestałam odczuwać palący impuls rzucenia wszystkiego w cholerę i zamieszkania w szałasie (zostanie kierownikiem marketu i wybitnym programistą także się przewijało w opcjach do wyboru), a nawet płynnie przeszłam w drugi kraniec ze spokojem znosząc znoje swojej dotychczasowej profesji, a nawet odczuwając dawno wcześniej nie doświadczaną empatię w stosunku do problemów innych.

Kiedy podeszłam do wszystkiego z bardziej otwartą głową, okazało się także, że wcale nie jestem taka beznadziejna, z pewnością nie jest tak, że wszyscy mnie nienawidzą i nikt nie chce ze mną gadać, bo miałam w tym tygodniu inne doświadczenia. Nawet sugerowano mi przeprowadzkę do Warszawy, a koleżanka zaproponowała wspólne wyjście do spa. Wtedy odkryłam, że to jednak za dużo bodźców na raz i że jednak jestem samotnikiem. Trudno mi dogodzić ;)

Zmykam pisać uprzejme pismo o podwyżkę. Co wy zrobicie po przeczytaniu tego wpisu?

sobota, 01 września 2018
Nowe ścieżki neuronalne

Wiem, że mam wady. Wiem, że gdzie idę ja, tam one za mną, ale mam tylko jedno życie. Każda minuta, godzina, dzień mijają mi bezpowrotnie, a ja nie chcę ich stracić.

Wobec autentycznej frustracji związanej z tym, co robię dotychczas, postanowiłam zyskać nowe zainteresowania i... robić coś zupełnie innego niż wcześniej. Nie zamierzam się przebranżawiać, żadna praca nie jest idealna, ale bardzo chciałam poszerzyć własne horyzonty intelektualne. Zwłaszcza, że nie staję się coraz młodsza i będzie mi tylko trudniej.

Niecałe dwa tygodnie temu wydałam majątek na zestaw klocków do budowania robotów i ich programowania. Daje mi to dużo radości, zaopatrzyłam się w książki na ten temat. Niestety żadna z nich nie występuje w formie drukowanej. Trzeba przyznać, że moja dotychczasowa praca, jakkolwiek czasem wnerwiająca by ona nie była, pozwoliła mi na ten zakup.

Mam zatem specjalne biurko na dwa pudła z częściami do budowania i specjalny pokój po którym robot jeździ. Dziś wybrałam się po blok i markera żeby rysować dla robota ścieżki. Udzieliła mi się gorączka poszukiwania artykułów papierniczych. Tak wiele osób kupowało w markecie artykuły do szkoły, że w tym dziale było aż duszno. Przyznaję, że mogłam wybrać odpowiedniejszy dzień.

Jako osoba, która nigdy wcześniej nie pisałam programów w żadnym języku wciąż nie czuję się w tej materii pewnie. Jednak logiczność samego procesu oraz jego przewidywalność daje mi poczucie spokoju. Mam też iście filozoficzne rozkminy dotyczące tego, że ja piszę jakiś program, ale czy to nie jest tak, że on sam powstaje w środowisku jakiegoś programu, bo skąd inaczej robot wiedziałby co robić według danego programu? I skąd się wziął pierwszy na świecie program?

Jeśli chodzi o aspekty robotyczne, to zdarzyło mi się już projektować własne konstrukcje, a nie koniecznie korzystać z gotowych instrukcji. Jest to zajęcie dające dużo satysfakcji. Szczególnie cenna jest też możliwość zajmowania się tym wszystkim w pojedynkę kiedy nikt nie zawraca mi głowy. Przydaje mi się taki mindfulnessowy reset.

Ponadto zapisałam się na kurs wizażu i tutaj już pozytywnych zaskoczeń nie ma. Ku swemu zaskoczeniu wcale nie dowiedziałam się tak dużo, kurs jest średnio praktyczny i niestety potwierdziła się moja obawa, że makijażem interesują się tylko puste laski, które nie znają gramatyki.20:29, wildfemale
Link Komentarze (4) »
sobota, 07 lipca 2018
Dlaczego nie należy jeździć na Teneryfę będąc mną

Witaj na moim blogu, pewnie zastanawiasz się dlaczego Tobie i tylko Tobie zdradzę swój sekret. I w dodatku zrobię to zupełnie za darmo. Otóż uważam, że jesteś absolutnie wyjątkowa i ta wiedza po prostu Ci się należy. Dlatego już za chwilę podzielę się z Tobą tą bezcenną wiedzą zupełnie za darmo tak, żebyś mogła z niej czynić użytek na korzyść swoją i tych, z którymi się tym sekretem podzielisz...

 Wybrałam się na wakacje. W zasadzie to siedzę właśnie w pokoju obrzydliwiedrogiego hotelu i piszę do was te słowa. Za oknami palmy, basen, pod ręką 7up on the rocks, zaś w moim mały, czarnym serduszku wkurw. Wkurw ten budował się we mnie od wtorku, musicie zatem przyznać, że doprawdy terapia przynosi rezultaty jako że bez terapii wkurw ten prawdopodobnie nastąpiłby już koło, nie wiem, środy.

Na Teneryfę dotarłam strudzona niemożebnie jako  ten samotny pielgrzym. Tyle że z walizką w dłoni. Biuro podróży zrzuciło mnie na wyspę ciemną nocą, po kilkugodzinnym locie zwiadowczym z trasą sprawdzającą czeskimi liniami lotniczymi, w których to nikt nie mówił po polsku, zaś przestrzeń na jednego pasżera była taka jak na powiedzmy jednego chomika. Doznałam tego niebywałego szczęścia, że trafiło mi się miejsce koło wybitnie grubej damy. Owa rubensowska niewiasta nie mieściła się w fotelu, ale także nie raczyła uiścić opłaty za dwa miejsca. Linie lotnicze wprowadzają dopłaty za nadbagaż, ale nie za to, że pasażer ma lekko ponad 130 kg, gdzie w tym logika? Podczas kilkugodzinnego lotu nie mogłam nawet zasnąć, gdyż locha ta leżała na mnie i drapała mnie szczeciną z ramion. Przeczytałam w swoim czasie kilka podręczników savoir-vivre'u, ale były one dość archaiczne żaden bowiem nie opisywał zasad postępowania w takiej sytuacji. Czy wolno zwrócić damie uwagę, że drapie szczeciną? Czy można to zrobić bezpośrednio, czy też należy raczej wezwać stewardessę i delektować się tym, jak ta tłumaczy te zawiłe kwestie po czesku? Wrodzona kultura osobista nakazuje domniemywać, że opalanie szczeciny zapalniczką nie mieści się w zasadach dobrego wychowania niemniej jednak tyle pytań pozostaje bez odpowiedzi.

Zdrowy Dorosły cierpliwie karmiony w ramach pracy własnej procesu terapeutycznego podpowiada, że przecież sytuacja ta nie będzie trwała wiecznie, że toć to naprawdę chwilowy dyskomfort i że nie warto robić sobie krzywdy denerwowaniem się na zapas. Za jego podszeptem uśmiecham się grzecznie do czeskich stewardes , a już za chwilę odbieram własny bagaż z niekończącej się ruchomej taśmy. Bagaż niezmiernie trudno jest odebrać, gdyż przede mną stoją już 3 rzędy 5-osobowych rodzin, które już bagaże co prawda odebrały, ale jeszcze tak stoją i patrzą na ruchomą taśmę blokując przejście innym. Niewykluczone, że fenomen tego behawioru wyjaśnia fakt, że sił starczyło im tylko na zdjęcie walizek, ale już nie odciągnięcie ich z miejsca odbioru. Wszak rączęta mają umęczone klaskaniem panu pilotowi. W tym czasie mina pana pilota jest zapewne bezcenną i pan pilot niebiosom dziękuje, że obrał tę ścieżkę kariery.

Dochodzi 3:00, a tymczasem locha wyprzedza mnie w wyścigu do stanowiska biura podróży. Nic dziwnego, wyspała się to i jest żwawa. Dzięki temu dowiaduję się, że Wenus z Willendorfu jedzie do innego hotelu i humor mi się delikatnie poprawia. Wsiadam do autokaru, którego kierowca ledwo mówi po angielsku. Uruchamiam mapy google (dzięki Ci Boże za nie!) i okazuje się, że do hotelu długa droga, bo po pierwsze jest tylko jedna autostrada, po drugie są na niej remonty, po trzecie lotnisko było na drugim końcu wyspy. Autokar nie jest całkowicie wypełniony. nie podają nam kolejności wysiadania, więc mija dobre 1,5 godziny jazdy, ale ja nie wiem czy wolno mi się zdrzemnąć. Kolejni turyści wysiadają i po upływie tego czasu, który nad ranem wydaje się wiecznością, orientuję się, że zostałam w autokarze sama. Jest 5:00, znajduję się na obcej wyspie, wiezie mnie obcy koleś, a nikt z bliskich nie wie gdzie jestem. Nałóżcie sobie na ten obraz ścieżkę dźwiękową z filmów Hitchcocka. Nałożyliście? To pomnóżcie swoje odczucia razy 9 - tak właśnie posrana byłam. Po chwili pan kierowca zatrzymuje się na rozdrożu i łamaną angielszczyzną informuje mnie, że to mój przystanek bo dalej autokary nie dojeżdżają.  Widzę prywatne domostwa, suszące się pranie, nabieram silnych podejrzeń, że pan kierowca zaprasza mnie na kolację ze śniadaniem, a jak się będę dobrze  zachowywać, to nawet zwiedzę jego zamrażalnik. Widzę jakieś zbocze i zastanawiam się czy strzał w tył głowy bardzo boli. Jeszcze nie kontaktowałam się z rezydentem, moja ewentualna nieobecność zostanie zauważona za dwa tygodnie, kiedy któraś kochana szefowa odkryje mój brak i absolutną niemożność funkcjonowania beze mnie. Wszystko to przemyka mi przez głowę, kiedy pan kierowca tłumaczy mi, że dalej nie dojedzie, zaś ja mam iść prosto i w prawo aż dojdę do hotelu. Po kilku minutach hałaśliwego marszu faktycznie docieram do hotelu. Zamkniętego! Jest 5:00, porządni ludzie śpią, pan z recepcji śpi. W końcu niechętnie mi otwiera bo mu usmarowałam szybki łapami. Dumny mówi Hiszpan łamaną angielszczyną (kombinacja ze wzrokiem mówiącym "jeśli mnie nie rozumiesz, to to jest twój problem polska franco" jest doprawdy piorunująca). Na koniec niczym wprawny hipnozyter mówi mi "and now you sleep". Nie omieszkałam się dostosować.

Po dwóch godzinach budzi mnie świt. Ze złości wstaję i ruszam na spacer. Z pewnością w te wakację wyrobię swoje dzienne limity aktywności fizycznej z nadwyżką. Po kilku godzinach od mojego SMSa w końcu odpowiada mi rezydentka, która informuje mnie, że jestem jedynym gościem biura, który trafił do tego akurat hotelu i że jeśli naprawdę muszę się z nią spotkać
to ona do mnie przyjedzie. Na przykład na 19:30, a może lepiej na 19:00 bo akurat będzie w pobliżu. W końcu zjawia się o 20:30 i szczebiocze jak bardzo jest tu dla mnie, że 24h/dobę, że zawsze odbiera telefon, że wycieczka na wulkan w niedzielę, że nie wie o której jest mój wylot do Polski ani tym bardziej o której mam czekać na autokar i że mam się zrelaksować. Kątem oka widzę autokary niemieckich turystów podjeżdżające pod hotel i orientuję się, że właśnie ktoś mnie robi w bambuko i zostałam zdana na siebie. Sprawdzam trasę dojścia do najbliższego szpitala, numery taksówek, adresy i godziny otwarcia aptek. Każdy krok stawiam ostrożnie, nawet za głeboko nie zaciągam się powietrzem.

Mija kolejnych kilka dni, z innymi turystami nie nawiązuję kontaktów co mi bardzo odpowiada. Niebo zachmurzone, opalenizny raczej nie przywiozę.  Dużo jem, sadło przywiozę, może niech nie wprowadzają tych opłat dodatkowych dla pasażerów powyżej 130 kg. Dajmy mi szansę poleżenia na kimś w drodze powrotnej. Dni leniwie upływają na obserwacji wulkanu z hotelowych okien, leniwym wylegiwaniu się do późnego ranka i tym podobnych przyjemnościach. To znaczy innym gościom upływają, bo mój pokój jako jeden z nielicznych na żaden wulkan nie wygląda, mieści się za to przy recepcji, więc dokładnie słyszę wszystkie telefony do hotelu. Po trzech dniach rozpoznaję już personel po głosie. Panie sprzątające pokoje nie mówią w żadnym cywilizowanym języku poza hiszpańskim. Są obrażone, że ja nim nie władam, wszystko wiedzą lepiej, nawet jak ułożyć moje papiery na biurku. Sprzątają bardzo rzetelnie. Wczoraj na przykład sprzątnęły moją piżamę. Tak skutecznie, że do dziś jej szukam. Panie zmieniając pościel zwinęły ją do prania razem z moją piżamą. Od wczoraj nie mam w czym spać. O 1:00 rano zgłaszam problem na recepcji. Pan się ze mnie śmieje, to ten sam, który nie mówi po angielsku. Zapisuje sobie "pijama missing" i idzie spać. To mój problem, że nie siedziałam w pokoju i nie pilnowałam. Hotel oferuje selfy na wynajem, gdybym wiedziała, to bym wynajęła i trzymała w nim tę cholerną piżamę. Personel mi nie dowierza, chyba bardziej wiarygodna wydaje im się hipoteza, że tajemniczy fetyszysta włamał się przez balkon i wykradł moje pachnące feromonami gacie. Nikt nie oferuje mi żadnej rekompensaty. Pójdę poprosić o formularz reklamacji. To dosłownie niemożliwe, że nie zginęło nic innego poza moją piżamą.

Wczoraj usiłowałam się skontaktować z rezydentką w sprawie niedzielnej wycieczki fakultatywnej. Rezydentka nie odpowiedziała. Ponawiam pytanie dziś i dostaję odpowiedź po kilku godzinach, że termin zgłaszania się minął wczoraj, że ona mi tłumaczyła, że może być w hotelu za 10 minut, ale że skoro mnie nie ma to ona mnie nie zapisze i na wulkan nie pojadę. Pozostaje mi tylko podziwianie go z okien hotelu. To znaczy jeśli któryś z gości zaprosi mnie do swojego pokoju. Piżamy nadal brak. Może poprosić rezydentkę o pomoc? ;) O tym, że nie pojadę na wulkan dowiaduje się zbyt późno by zorganizować sobie tę wycieczkę we własnym zakresie. bo lokalne biura zamykają w soboty o 13:00. To jest cywilizowany kraj, a nie jakaś Polska, w której takie buraki jak ja pracują nawet w weekendy. Na moją wyraźną prośbę rezydentka podaje termin wyjazdu spod hotelu, to znaczy z rozdroża kilka minut spaceru od hotelu, bo przecież polski autokar tu nie dojeżdża. Jeśli kierowca nie wypatrzy mnie na drodze i nie wrócię to się o tym nie dowiecie, bo nie będe miała internetu.

W międzyczasie była wizyta w fantastycznym zoo, ogrodzie botanicznym i klubie gejowskim, ale tego się z tego wpisu nie dowiecie. Ja patrzę na świat przez specjalne okulary, dlatego nie warto jechać na Teneryfę kiedy jest się mną.

Tagi: przygoda
16:58, wildfemale
Link Komentarze (3) »
niedziela, 24 czerwca 2018
Chipsy lecznicze

Ostatni tydzień miałam okropny, na szczęście nie cały tydzień. Byłam drażliwa ponad miarę, dużo kosztowało mnie powstrzymywanie się od krzyczenia na ludzi, bo stoją za blisko, bo jest gorąco, bo ich dziecko biega koło mnie, bo ich dziecko mnie dotyka, bo inni się do tego dziecka uśmiechają, bo... już sama nie pamiętam. Myślałam, że to jakiś wyjątkowo parszywy przykład PMS-u, ale zawiniło chyba to, że zaczęłam zwracać uwagę na to co jem. Nie twierdzę, że udawało mi się jeść mniej, ale przynajmniej monitorowałam to, co jadłam.

W sobotę się jednak załamałam. W sobotę pracowałam,  mój dzień zaczął się tuż po 4 rano. Miałam prawo być zmęczona. Nie miałam też czasu zaplanować sobie obiadu, więc po tym jak w pociągu za który zapłaciłam majątek odmówiono mi wlania wrzątku do mojego kubka termicznego (jest jakiś przepis tego zakazujący? powinnam w tej sprawie pisać do kolei?) i po całym dniu pracy podjęłam jedyną racjonalną na tamten moment decyzję. Czyli zdecydowałam, że nie jadę nigdzie na obiad, bo na obiad jem... chipsy. Sklep miałam minutę od miejsca noclegu. I jak żarłam (=rodzaj entuzjastycznego jedzenia) te chipsy to ze mnie całe napięcie schodziło. To nie było pocieszanie się jedzeniem, bo kupiłam je raczej z głodu niż z chęci poprawienia sobie nastroju. Wiem jednak, że już w trakcie jedzenia czułam się coraz lepiej psychicznie, a z pewnością już mniej rzeczy mnie irytowało. Ponadto okazało się to efektem trwałym. Utrwaliłam go żelkami.

W niedzielę rano czułam się na tyle dobrze by przed pracą pojechać do outletu. W outlecie jakichś obłędnych ubrań nie kupiłam (dwa kilo skarpet, bo były w naprawdę dobrej cenie), ale za to była tania książka o seksie:) Następnie udałam się do pracy, która szczęśliwie nie bardzo mnie obciążała. Na swojej drodze spotykałam tylko pozytywnie nastawionych ludzi. Między innymi sympatyczną brafitterkę, która sprzedała mi ładny stanik. Nie ukrywam, że od pierwszego wejrzenia nie wyglądałam jej jak dobry klient, bo wolała się interesować inną klientką, która przytargała ze sobą męża żeby jej zapinał staniki i która ostatecznie nic nie kupiła. Ludzie mają doprawdy ciekawe zwyczaje. Brafitterka natomiast jak już zabrała się do roboty, to była bardzo dobra. W dodatku była niziutka, więc idealnie mieściła się w przymierzalni. Nawet się zastanawiałam czy jej nie zabrać do domu, ale jakoś zdołałam się powstrzymać ;)

Na zakończenie dnia zafundowałam sobie największe wyzwanie, bo udałam się do fryzjera. Od kilku lat u fryzjera nie byłam, ale czułam się naprawdę mało kobieco i miałam ochotę na metamorfozę. Zaryzykowałam więc wizytę w sieciówkowym salonie, bo był blisko mojego miejsca pracy. Boję się wizyt u fryzjera, boję się zmian, wszystkiego się boję. A tym razem usiadłam na fotelu i powiedziałam pani, żeby robiła co chce. Natychmiast się porozumiałyśmy i do domu wracałam z fryzurą, która zdecydowanie bardziej mi odpowiada. Czuję się bardziej kobieco, a bałam się, że nie będę miała gdzie dokonać ewentualnych poprawek. Gdyby nie to, że na fotelu obok siedział chłopiec w trzeciej dekadzie życia, za którego płaciła mamusia, która również nie opuściła salonu ani na chwilę pilnując czy panie fryzjerki ładnie pracują, a na koniec zrobiła chłopczykowi zdjęcie nowej fryzurki to wizyta ta byłaby całkowicie udana :)

Za tydzień wyjeżdżam na urlop. Bardzo się cieszę. Na razie kupiłam krem do opalania. Sądzicie, że potrzebuję czegoś jeszcze? ;)

czwartek, 31 maja 2018
Dbanie o siebie 101

Zgadnijcie co się stało. Znów jestem chora! Zamiast się wściekać postanowiłam zadbać o siebie i nie pójść do pracy. Zresztą podejrzewam, że warunki i stresy pracy w dużej mierze się do mego zachorowania przyczyniły. Elegancko uprzedziłam, że się nie zjawię, poszłam do apteki po naręcza leków. Serio! Zapłaciłam 60 złotych za podstawowe preparaty! W aptece właśnie trwała promocja na jakiś jęczmień w kapsułkach. No nie skusiłam się. Skusiła się za to pani z nadwagą, która stała przede mną i… zachwalała właściwości odchudzające tego świństwa. Bolało mnie gardło, więc nie zabiłam jej ironią.

Zainwestowałam w najbardziej miękkie chusteczki do nosa. Nawet się elegancko umówiłam do lekarza rodzinnego na ten sam dzień i w miłej atmosferze otrzymałam zwolnienie. Skutkiem tego dziś już prawie nie gorączkuję i nawet odważyłam się wyjść na krótki spacer. Upały mi nie służą, a o tej porze na zewnątrz jest chłodniej niż w pomieszczeniach.

Leżąc w łóżku czytałam komiksy (nie ważcie się mnie zawstydzać!) i powstrzymałam się przed pracą na komputerze.  Nie dałam się sprowokować komuś, kto się nade mną znęcał i mimo choroby usiłował ode mnie wyłudzić pieniądze. Żałuję jedynie, że choroba uniemożliwiła mi spotkanie towarzyskie, które zaplanowałam wcześniej. Nie jest to jednak rzecz, której nie da się nadrobić, przełożyć.

Jem zdrowe rzeczy. Kupiłam sobie sok z prawdziwych owoców i jogurty, które lubię, a na których wcześniej oszczędzałam. Dziś z przyjemnością zrobiłam sobie przepyszną sałatkę. Wygrałam bilet do kina w radiowym konkursie. Pograłam w przyjemne gry. Zastanawiam się, czy nie wrócić do kolorowanki dla dorosłych, szczególnie póki trwa naturalne światło. Wygląda na to, że dzień dziecka dla mnie zaczął się wcześniej:)

PS. W ramach dbania o siebie planuję zakup mieszkania. Już urządzonego, nie w stanie surowym. Kompletnie jednak nie potrafię się poruszać po rynku nieruchomości oraz nie orientuję się co do tego, jakie formalności należy w takich kwestiach załatwić. Będę niezmiernie wdzięczna za wszelkie życzliwie rady w tym zakresie.Tagi: refleksje
17:56, wildfemale
Link Komentarze (6) »
poniedziałek, 30 kwietnia 2018
Flow niejedno ma imię, czyli dlaczego nie zrobiłam doktoratu

Ponieważ temat ten co jakiś czas przewija się w moim życiu i jeden z takich czasów nastąpił właśnie teraz, postanowiłam napisać o tym więcej. Co jakiś czas bowiem stykam się z sugestiami, że powinnam zrobić doktorat, względnie zdziwieniem, że takowego nie posiadam, a w jednym przypadku nawet z propozycją pisania doktoratu u kogoś. Tymczasem ja od ogromnych aspiracji w tym zakresie i kompleksu, że doktoratu nie posiadam, że nikt nie chce zostać promotorem, że skoro nie mam doktoratu to jestem gorszym człowiekiem… przeszłam płynnie do totalnego braku krępacji, że nie jestem doktorem.

Niektórzy sądzą, że robienie doktoratu to (prawie?) zawsze nadmierna kompensacja własnych deficytów, ale ja się z tym nie zgadzam. Jak każde uproszczenie czy stereotyp jest ono zwyczajnie szkodliwe, różne są bowiem motywacje do pisania doktoratów. Tak jak i różne są doktoraty, naprawdę innowacyjne, samodzielnie napisane, z polotem, oraz wtórne, płaskie, miałkie, wzorowane na tysiącach innych tak, że nic ich nie różni od plagiatu. Każdy ma taki doktorat na jaki sobie zasłużył. Osobiście nie uważam, że posiadanie doktoratu jest symptomem hiperkompensacji, czyli nadmiernej, histerycznej próby zatuszowania własnych (czasem wyimaginowanych) deficytów.

Co ciekawsze, w ramach własnych aspiracji udało mi się skończyć całe studia doktoranckie z różnymi nagrodami, realnymi osiągnięciami, otworzyć przewód doktorski, wypracować dorobek, przeprowadzić badania i zebrać wyniki i… nie napisać ani słowa. Realnie ani słowa. Nie powstał ani jeden dokument tekstowy na ten temat zawierający choćby jeden znak. Przez ten czas, a jakże, realizowałam różne cele oraz zajmowałam się zarabianiem tak, by być w stanie za to przeżyć, kupowaniem papieru toaletowego, nauką obsługi pralki, no długo by wymieniać. W toku tych różnych starań okazało się, że doktorat wcale nie jest mi potrzebny. Nie tylko przestałam być zazdrosna, że inni go posiadają, ale także prowadząc psychoterapię stałam się „matką chrzestną” kilku prac magisterskich i doktoratu. Z przyjemnością też pomogę w takiej roli w habilitacji, mimo że takiego doświadczenia jeszcze nie mam.

Następnie bardzo szybko okazało się, że nie potrzebuję doktoratu do tych rzeczy, do których myślałam że będę go potrzebowała. I choć nie wykluczam robienia doktoratu w przyszłości, to z pewnością nie mam wśród celów życiowych zostania profesorem. W zasadzie w ogóle nie zamierzam robić kariery akademickiej. Jestem za to zainteresowana czynnym udziałem w konferencjach, prowadzeniem szkoleń i dzieleniem się wiedzą praktyczną, okazjonalnym recenzowaniem, tłumaczeniami naukowymi i bardzo rzadko osobistym napisaniem jakiegoś artykułu w recenzowanym czasopiśmie. Okazuje się, że to wszystko jest możliwe bez doktoratu i jak najbardziej się w moim życiu zdarza. Zaś w czasie wolnym od tych wyjątkowych wydarzeń mogę się zająć zarabianiem godnie i rozwijaniem własnych doświadczeń praktycznych.

Robiąc to wszystko jestem szczęśliwa. Potrafię o tym opowiadać z taką pasją, że wiadomo, że jest to prawdą. Aktywności te służą temu, co Maslow umieścił na szczycie piramidy potrzeb, czyli samorealizacji. Według innej teorii Csikszentmichalyi nazywa takie doświadczenie stanem flow, czyli przepływu. Człowiek jest wówczas „tu i teraz” (nawiasem mówiąc bardzo to koresponduje z nurtem mindfulness Kabat-Zinna, ale nie mnóżmy terminów, udawajcie że tego nawiasu tu nie ma). W stanie flow dochodzi do synchronizacji fal mózgowych i ogólnego błogostanu. Jednak teorią, czy nawet spójnym paradygmatem, który fascynuje mnie najbardziej, a również opisuje ten stan jest terapia schematów.

Terapia schematów jest teorią bardzo obszerną, o której napisano niejeden opasły podręcznik, toteż nie przedstawię nawet jej podstaw w tak zdawkowym wpisie. Owe schematy oznaczają  w uproszczeniu zestawy przekonań na temat siebie, świata i innych ludzi. Terapia schematów posługuje się również terminologią trybów, które mogą niektórych czytelnikom kojarzyć się z analizą transakcyjną, odnajdujemy tu bowiem tryby dziecięce, rodzicielskie i zdrowego dorosłego. W całej tej czeredzie tylko dwa z nich są adaptacyjne: Zdrowy Dorosły i Szczęśliwe Dziecko. Pewnie dlatego, że są tak cholernie adaptacyjne, a cała terapia skupia się na dezadaptacyjnych, jest bardzo trudno odnaleźć ich definicję w podręcznikach. Moja definicja jest taka, że Zdrowy Dorosły jest wyważony, odpowiedzialny, świadomy że my ale i inni są OK, podejmuje dobre decyzje. Szczęśliwe Dziecko odpowiada za kontakt z emocjami, doświadczanie radości, świadomość źródeł różnych stanów emocjonalnych oraz poczucia, że są one uprawomocnione. Pamiętajcie, że to tylko moje definicje, a nie oficjalne! Ważne jest, że w zdrowej osobowości spotykają się i Zdrowy Dorosły (o czym pamiętamy zawsze) i Szczęśliwe Dziecko (o czym pamiętamy rzadziej).  I te właśnie dwa tryby spotykają się we mnie kiedy doświadczam (dokonuję?) samorealizacji, mam moje osobiste flow. Generalnie jest to bardzo przyjemne doświadczenie.

Zaskakująca jest konwergencja różnych teorii, autorstwa różnych ludzi, które powstały w nieco innym czasie lub kontekście. Za pomocą różnego języka opisują dokładnie ten sam fenomen. I, nawiązując do terapii schematów, choć napisanie doktoratu uniemożliwił mi schemat Niepełnowartościowość/ Wstyd, to wpis ten postanowiłam poświęcić dobrym rzeczom, które z tego nie-napisania wynikły. O hiperkompensacji napiszę innym razem.sobota, 31 marca 2018
Tata mi zmarł

Długo zbierałam się do napisania tego wpisu. Tydzień temu pochowałam ojca. Chorował, leżał w szpitalu. Poszedł na planowy zabieg, a potem już nigdy nie wyszedł. Ze względu na skomplikowaną relację, którą mieliśmy, sytuacja ta konfrontuje mnie z różnymi emocjami. Także w trakcie choroby ojca ścierały się we mnie różne tendencje, ale zasadniczo pogarszanie się jego stanu zdrowia znosiłam źle. Podobnie źle zniosłam uroczystości pogrzebowe i źle znoszę załatwianie formalności, które jeszcze zostały do załatwienia po pogrzebie. W zasadzie to nie radzę sobie z nimi.

Śmierć ojca zbiegła się w czasie z utraceniem przeze mnie głównego miejsca pracy. W dodatku było to miejsce, z którego byłam bardzo zadowolona i zwolnienia się nie spodziewałam. Duża korporacja zaplanowała sobie, że da mi podwyżkę. Ponieważ podwyżki uważałam za nieetyczne bo wiązałyby się również ze zmianą cennika, dość radykalnie wyraziłam swój sprzeciw. Wówczas korporacja bez wcześniejszej dyskusji zwolniła mnie. W pewien ładny niedzielny poranek niespodziewanie otrzymałam wypowiedzenie. Nigdy nie dowiem się co się tam tak naprawdę stało. Jako jednego z lepszych specjalistów w mojej branży nikt mnie nigdy nie zwolnił. Wręcz przeciwnie, jak się wkrótce okazało, potencjalni pracodawcy biją się o mnie. Wydarzenie to relacjonuję z pewnej perspektywy czasu i nie ukrywam, że wyrzucenie mnie w tak trudnym momencie życiowym, kiedy mój ojciec jest chory, a ja planuję przeprowadzkę co wiąże się z kosztami uważałam nie tylko za nieludzkie, ale i za katastrofalne. Uderzyło to znacznie w moją samoocenę.

Obecnie jestem już po negocjacjach i w zasadzie pewna jestem, że zatrudnią mnie gdzie indziej. Za dużo wyższą stawkę. Trzymajmy kciuki, żeby mi się tam spodobało. Tydzień przed wyrzuceniem mnie z pracy sama złożyłam wypowiedzenie w innej firmie. Rychło okazało się, że firma choć wypowiedzenie przyjęła, to jednak nie chce mi wypłacić wynagrodzenia. Było to miejsce, w którym szefowa, którą z pewnych względów musiałam powiadomić o złym stanie zdrowia ojca, deklarowała wszelką pomoc i wsparcie. Nie minęły dwa tygodnie, a ta sama szefowa bezwzględnie proponowała mi, abym weszła z nimi na drogę sądową, a rozmowy telefoniczne nagrywała gromadząc dowody dla sądu. Urocze, prawda?

Skutkiem wszystkich tych przebojów zostałam bez pieniędzy w miesiącu, w którym potrzebowałam pieniędzy na pogrzeb.

Byłam też na tyle nieudolna, że zniechęciłam do siebie najbliższa koleżankę. W zasadzie to eufemizmem jest nazywanie tego zniechęceniem. Ja wręcz wprost zakończyłam z nią kontakt po jednej z kolejnych kłótni. Było to kilka dni przed śmiercią ojca. Wskutek swojego nietrafionego wyboru, na ten najcięższy okres zostałam zupełnie bez wsparcia społecznego.

Jestem zmęczona, dużo śpię, mniej pracuję, bo nie mam pracy. Kompulsywnie chodzę na rozmowy kwalifikacyjne. Kupuję czarne rzeczy w tanich sklepach. Na szczęście czarny wyszczupla. W mijającym miesiącu byłam na siłowni dokładnie raz. Szczerze powiedziawszy zupełnie nie mam nadziei na to, że stanę kiedyś na nogi. A jak wasze radosne święta?

środa, 28 lutego 2018
U mnie po staremu, czyli sporo nowości

Jak zwykle dużo się u mnie dzieje, dużo nowych doświadczeń. Na początku roku mój ojciec się poważnie rozchorował. Niestety nadal przebywa w szpitalu. Konfrontowałam się ze śmiertelnością własnego rodzica, bo miał stan zagrożenia życia. Moje relacje z ojcem dalekie były dotychczas od optymalnych, toteż było dla mnie sporym zaskoczeniem, że aż tak bardzo przeżywam perspektywę jego odejścia. Myślałam, że emocjonalny dystans który zbudowałam będzie mnie skutecznie chronił przed odczuwaniem cierpienia. O ja naiwna! Nie mogłam znieść patrzenia na to, jak ojciec się męczy. Przeżyłam fazę zazdrości o to, że pacjent z łóżka obok czuje się lepiej i ustawia całą swoją rodzinę, fazę złości na lekarzy, że ojcu nie pomogli, oraz fazę targowania się i poczucia winy, że gdybym tylko zrobiła w życiu lepiej absolutnie wszystko, to ojciec czułby się lepiej.

Tempo mojego życia przyspieszyło i poza chorobą ojca przeżywałam i przeżywam także inne rzeczy. Między innymi własną chorobę. Ze stresu tak spadła mi odporność, że rozwinęłam infekcję. Starym zwyczajem starałam się tę infekcję ignorować, jak wiele trudnych rzeczy w życiu (tak długo, jak długo da się nie patrzyć w tym kierunku), ale naprawdę kiepsko się pracuje mając 38 stopni temperatury. Dość powiedzieć, że jak dotarłam do własnego lekarza, to byłam już pogodzona z faktem, że otrzymam zwolnienie. A dla osoby na własnej działalności zwolnienie lekarskie jest sprawą wybitnie niekorzystną finansową. Rozpoznano u mnie zapalenie płuc, a wydawało mi się, że jest to wyłącznie przypadłość osób starszych. Żarłam antybiotyk i przeklinałam swój los mając wszystkie możliwe powikłania antybiotykoterapii. Probiotyki moim najlepszym przyjacielem.

Wysoko gorączkując podjęłam ostateczną decyzję o rozstaniu się z jednym z miejsc pracy. Nie wiem czy to była dobra decyzja, ale sądzę że raczej tak. Nie była to decyzja podjęta impulsywnie, rozważałam to około 1,5 miesiąca. To miejsce pracy stało się raczej kulą u nogi niż miejscem rozwoju, a takie mam teraz oczekiwanie wobec pracodawcy. W dodatku w najbliższym czasie czeka mnie więcej wydatków, więc zaczęło mi zależeć na zarabianiu więcej, a nie tyle ile dotychczas. Wcześniej pieniądze nie miały dla mnie takiego znaczenia, ale planuję kupić mieszkanie, a najlepiej dwa i fundusze będą mi potrzebne. Moje wypowiedzenie przyjęto natychmiast i bez zbędnych komentarzy. Skłamałabym gdybym powiedziała, że nie liczyłam na jakieś miłe słowo na odchodne. Oczekiwanie to jednak świadczy wyłącznie o mojej naiwności, gdyż nigdy wcześniej nie miałam takiego doświadczenia, a zazwyczaj na odchodne słyszałam wręcz coś złego od dotychczasowego szefa, który był wściekły, że go opuszczam. Nikt nigdy w życiu jeszcze mnie nie zwolnił. Zawsze odchodziłam sama. No dobra, niektórzy współpracownicy żałują, że odeszłam.

W moim życiu uczuciowym także duże zmiany. Rozwijam się, dojrzewam. Między innymi poszłam na pierwszą w życiu randkę. Jako osoba nieudolna społecznie nigdy w życiu na żadnej nie byłam, ale wreszcie się na to odważyłam. Jak się jest starym tak jak ja to takie decyzje podejmuje się trudniej. Doświadczenie to potraktowałam jako ekspozycję na bodziec, którego się obawiam i do tej pory unikałam. Stwierdzam, że jako ekspozycja doświadczenie to udało mi się wybitnie, a nawet i restrukturyzacja poznawcza, której po nim dokonałam także jest wielce udana. Randka sama w sobie zweryfikowała mi, że z tym facetem na pewno nie chcę się widywać dalej, no ale przecież właśnie temu między innymi służą randki. Na pewno łatwiej mi będzie w przyszłości się z kimś spotykać i zamierzam to robić. Trudno mi także określić czego się wcześniej bałam. Chyba po prostu nieznanego. Jakbyście mieli jakieś lęki to donoszę, że nic się złego na randkach nie dzieje i zachęcam do udawania się na nie jak najczęściej. 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 70