RSS
niedziela, 28 października 2018
Metryka supermenki

Mam wyjątkowo dobry humor, więc postanowiłam się tym podzielić. Wciąż nie przestaje mnie zaskakiwać jak bardzo odbiór danej sytuacji zależy od aktualnego nastroju. Mnie w dobry nastrój wprawiły poranne ćwiczenia i... przydzielenie ładnego pokoju hotelowego.

Czuję się doprawdy wyróżniona, gdyż przydzielono mi jeden z dwóch odnowionych, eksperymentalnych pokoi. Dyrekcja hotelu chce wiedzieć jak mi się podoba. Wciąż nie mogę się przyzwyczaić, standard jest z pewnością wyższy niż wcześniej, wiele rzeczy mi się podoba, niektóre nie, a swoją opinię mam wyrazić na... malutkiej karteczce z trzema pytaniami zamkniętymi. Będę cwana, napiszę im wypracowanie i zostawię na recepcji. Zdecydowanie tracę anonimowość, nikt inny by takiej rozprawki nie napisał :) Przyznaję jednak, że pierwsze wrażenie było na tyle pozytywne, że pokój został sfotografowany, a pobyt w nim wprawił mnie w tak dobry nastrój, że nie tylko robię ten wpis, ale jeszcze zaczynam go właśnie wzmianką o hotelu.

Hotel ten od prawie 2 lat jest moim drugim domem. Spędzam tu połowę tygodnia, choć słowo "spędzam" jest raczej na wyrost. Ja tu głównie nocuję, zaś przez większość czasu przebywam poza budynkiem poświęcając się pracy. Co tydzień pokonuję kilkaset kilometrów żeby móc pracować za darmo tam, gdzie chciałam. To znaczy, chciałam tam pracować, nie koniecznie za darmo.

Mam pięć, w porywach do sześciu miejsc pracy. Dostałam podwyżkę tam, gdzie o nią ostatnio poprosiłam. Bardzo się cieszę. Dla równowagi, drugie miejsce pracy mnie kantuje, zostałam obrażona przez zarząd, który zupełnie nie wie na czym moja praca polega, ale to im nie przeszkadza w utrudnianiu mi tejże. Żongluję sześcioma grafikami, jestem supermenką!

Jestem bardzo dobra w pracowaniu i lubię to robić. Niestety, skutkuje to tym, że każdą wolną chwilę wypełniam pracą (o tym, czym wypełniam wolne chwilki pomiędzy tymi zajętymi chwilami napiszę ciut niżej). Nie jestem mistrzem nawiązywania ani podtrzymywania kontaktów. Kiedy pędzę, nie odczuwam tego. Kiedy na chwilę się zatrzymam, zaczynam boleśnie odczuwać brak osoby, z którą mogłabym się podzielić swoimi nie tylko smutkiem/ złością, ale i radością. Moją głęboką zazdrość wzbudzają stwierdzenia "mężowi mogę powiedzieć o wszystkim", czy "mam przyjaciółkę, na którą mogę liczyć". Na czym polega ta tajemnica, której ja uparcie nie posiadłam? Jestem inna niż wszyscy, nie koniecznie w tym dobrym sensie.

Kontynuuję naukę hiszpańskiego. Jak wszystko, co robi się z czystej pasji, idzie mi to świetnie. Przez miesiąc opanowałam około 2000 słów i zwrotów, czyli mniej więcej tyle, ile zna pięciolatek. Przyznaję także, że koloruję nie wychodząc za linie i samodzielnie wiążę buty, ale te umiejętności miałam już wcześniej. Niestety, nie udało mi się wciąż ułożyć moich nowiutkich puzzli z Minionkami (zawsze takie chciałam mieć!) z 1000 części, ale to dlatego, że: 1) są naprawdę piekielnie trudne, 2) dobrze widzę je tylko w dziennym świetle, a o takiej porze rzadko bywam w domu. Zaś do nauki hiszpańskiego nabyłam chyba kilkanaście książek, uczę się ze wszystkich na raz i nawet zaczęłam rozważać przystąpienie do egzaminu DELE w najbliższym czasie. Może jednak jestem supermenką?

Zaliczyłam egzamin po kursie wizażu na ocenę bardzo dobrą. Oczekuję na dyplom. Co do samego "osiągnięcia" mam mieszane uczucia. Ukończenie kursu nie dało mi poczucia większych kompetencji w dziedzinie, której nie uważam za swoją mocną stronę. Dyplomem raczej się nigdy nikomu nie pochwalę z obawy, że rozmówca zweryfikuje moją wiedzę i odkryje, że... jej nie posiadam. Mimo wszystko sam fakt, że zapisałam się na kurs o takim profilu poczytuję sobie za sukces. Jestem "supermenką", która jest gorsza niż bohaterki Warsaw Shore w dziedzinie makijażu. Relacji pewnie też :(

Niestety, wciąż nie natrafiłam na kurs nauki programowania dla dorosłych pasjonatów takich zagadnień. Chodzi mi o ofertę skierowaną do osób, które nie chcą potem pracować jako programista, a jedynie korzystać z tych umiejętności na własny użytek. Odłożyłam na chwilę klocki (trochę dlatego, że na stole "do klocków" są rozłożone te okrutne puzzle) i zrobiłam krok w tył. Trafiłam na świetną promocję i niewiele się zastanawiając nabyłam starter do gry Scottie Go. Kosztował tylko kilka złotych. Gra polega na sterowaniu ruchami kosmity Scottiego za pomogą samodzielnie napisanego programu. Ciekawym rozwiązaniem jest dla mnie fakt, że program układa się z kartonowych klocków, które potem skanuje się dedykowaną aplikacją za pomocą np. smartfona.Technicznie działa to bez zarzutu, ale zadania były dla mnie zbyt proste. Tak, przeczytałam, że to gra dla dzieci, ale wyszłam z założenia, że jako amator jestem właśnie na poziomie dziecka. Ponieważ 12 poziomów zawartych w starterze przeszłam w niecałą godzinkę, nie zdecydowałam się na zakup pełnej wersji gry. Wolę tę sumę przeznaczyć na repetytoria z języka hiszpańskiego. Nie ukrywam jednak, że dzięki grze zaczęłam rozważać zakup programowalnego robota-kulki, które jakoś w Polsce nie zyskały popularności. W sieci znalazłam informację, że jest to produkt dla osób od 4 r.ż., ja zaś, jak zostało wyżej ustalone, mam umiejętności przynajmniej 5-latka, zatem powinnam ogarnąć temat.

Przeczytawszy wszystko powyższe dochodzę do wniosku, że supermenką prawdopodobnie nie jestem. Ale czy muszę?

Tagi: refleksje
22:20, wildfemale
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 01 października 2018
Miejsca do których nie pasuję

Znacie sformułowanie "strefa komfortu"? Rzygam tym kołczingowym słownictwem. Dziś zrobiłam coś, czego nie robię codziennie. Kołcz powiedziałby, że wyszłam poza..., ale na szczęście to nie kołcz mi kazał.

Miałam niezwykły dzień przynajmniej z kilku powodów. Najbardziej prozaiczny z nich to fakt, że dziś pracowałam. Nie potrwa to długo, w zeszłym tygodniu otrzymałam mail, że miejsce, które zatrudniało mnie w niedziele już nie jest zainteresowane współpracą. Uroczo! Poinformowała mnie o tym pani, która zajmuje jakieś podrzędne stanowisko i pracuje tam krócej niż ja.

Bardziej ciekawe jest jednak to, co robiłam przed pracą. W jakimś przypływie odwagi, a może lekkomyślności zapisałam się na otwarte przesłuchanie do wydarzenia TEDx. Niestety, nie pamiętam co napisałam w zgłoszeniu i nigdzie nie miałam jego kopii, ale było na tyle przekonujące, że zaproszono mnie na przesłuchanie otwarte. Nie ukrywam, że trudno się przygotowuje wystąpienie na temat głównej idei jeśli nie pamiętacie jakąż to główną ideę przekazaliście w zgłoszeniu. A ja mam dużo głównych idei. Najgorsze jednak nie były przygotowania, a perspektywa skonfrontowania się z innymi, na pewno lepszymi, którzy też na przesłuchanie przyjdą. Spodziewałam się ekscentryków w złotych garniturach na stanowiskach prezesów i się za bardzo nie myliłam. Kiedy zjawiłam się na miejscu nikt nie wskazał mi gdzie mam usiąść ani że mogę sobie zaparzyć herbatę, chociaż innym to organizatorzy pokazali. Ponadto jakoś wszyscy, którzy przyszli się zaprezentować podejrzanie szybko się zbratali, a właściwie to znali się wcześniej. Ktoś był czyimś szefem, prezesem, mentorem, doradcą od wszystkiego (serio, był taki koleś), kochanką... Gdzież tam taki szary żuczek jak ja? Nie umiałam się w tym odnaleźć, a inni chyba z ulgą przyjęli, że się do nich nie zbliżam.

Zresztą ten czas, w którym oni utwierdzali się w przekonaniu o tym jak fantastycznymi nadludźmi są, ja wykorzystałam na eksplorację przestrzeni. Spotkanie odbywało się w luksusowym biurowcu, duża przestrzeń, różne ciekawe pomieszczenia do odbywania zebrań, można wyjść na taras, po firmie można jeździć hulajnogą, zapierniczać na bieżni, a nawet leżeć na hamaku. Nie chciałam wyjść na ostatniego buraka, więc powstrzymałam się od schowania się w hamaku, ale przyznam, że bardzo, ale to bardzo mnie korciło. Miałam stchórzyć w ostatniej chwili, ale cieszę się, że tego nie zrobiłam, bo właśnie to buszowanie uważam za największą atrakcję.

Do pracy poszłam z rzeczami na siłownię, bo chciałam jeszcze mieć szansę poćwiczyć przed jej zamknięciem. Tę sieć siłowni znam dobrze, ale nigdy nie byłam w ich filii w tamtej lokalizacji. Poszłam w złą stronę i w ramach ćwiczeń miałam kilkanaście minut intensywnego marszu za darmo. Już chciałam się załamać, ale jednak znalazłam właściwie miejsce. Kolejny ultranowoczesny biurowiec, w którym trudno mi się było połapać. W tym miejscu mam oficjalny komunikat dla pana portiera. "Za flamingami w lewo" to nie jest to miejsce, w którym jest siłownia.

Okazało się, że nawet będąc w obiekcie zupełnie nie potrafię się w nim poruszać. Wejścia strzegły bramki, powierzchnia siłowni była duża i wyposażona w takie sprzęty, o których istnieniu nie wiedziałam. Trudno mi było zlokalizować damską szatnię, zaś w samej szatni znajdowały się takie szafki, które miały wyjątkowo trudny mechanizm otwierania/ zamykania. Wyszłam poza sferę... przełamałam się i zapytałam jak się je obsługuje i tym sposobem wreszcie mogłam poćwiczyć. Nie trwało to specjalnie długo, bo jestem chora i osłabiona, więc nie chciałam sobie dowalić.

Do domu wróciłam zmęczona, zasypiająca w drodze powrotnej, pewnie z nadmiaru wrażeń.

Dwa dni temu zaczęłam się samodzielnie uczyć języka hiszpańskiego. Chyba po to, żeby sprawdzić czy jest więcej miejsc, do których nie pasuję:)